У лісах Канівщини функціонує сучасна телевідеосистема спостереження

Як інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства, для лісівників тепла й посушлива погода– випробування на боєготовність протистояти вогневій стихії, що приходить разом із погожими днями та посушливими кліматичними умовами, якими у перші дві декади відрізнився нинішній вересень. Згідно із статистикою, головною причиною пожеж є порушення населенням правил пожежної безпеки при поводженні з вогнем у місцях проведення робіт і відпочинку, а також використання в лісі несправної техніки.
У лісах Канівщини функціонує сучасна телевідеосистема спостереження

Як наголошують метеорологи, виникнення лісових пожеж зумовлюють і несприятливі погодні умови: висока температура повітря, перегрівання ґрунтів, тривала відсутність дощів. Це призводить до посухи і створює додаткові умови для самозаймання торфу, а сильні і рвучкі вітри швидко поширюють вогонь. Канівські лісівники в пожежонебезпечний період перебувають у стані повної бойової готовності на випадок непроханого «червоного півня».

У перших числах вересня телевідеосистему спостереження було оновлено сучасною камерою «ВПК-Тех 1800». Саме ця сучасна техніка дає можливість максимально точно моніторити пожежну ситуацію та визначати локалізацію загоряння з деталізацією до десятка метрів із точним відображенням реального азимуту направлення камери на екрані відеомонітора з прив’язуванням до карти місцевості (точність – до 0,5 градуса).

За повідомленням розробників та постачальників, обладнання телевідеосистеми відповідає вимогам для спеціалізованих систем теленагляду американських аналогів. Зокрема, цифровий тип системи завдяки процесорній обробці сигналу забезпечує максимальну чіткість і сталість зображення із роздільною здатністю 1920х1080 мегапікселів при 32 кадрах у секунду. Об’єктив відеокамери у 279 мм визначає максимальну фокусну відстань, що дозволяє визначати на зображенні найменші об’єкти. Оптичне збільшення, що його надає система «ВПК-Тех 1800», становить 90 крат. У свою чергу, система не вибаглива до величини напруги, а автономне живлення може забезпечити її роботу у період відсутності струму в електромережі. Кут огляду камери становить 360 градусів.
У лісах Канівщини функціонує сучасна телевідеосистема спостереження

За її допомогою можна виявити малий дим на відстані до 30 кілометрів, а в добру погоду – навіть до 50 кілометрів. Спостереження за масивами ведеться з пульту керування, що є максимально простим та зручним у користуванні, а можливість запису зображень може стати в нагоді для розслідування причин загоряння.
23.09.2019 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter