У серпні 2019 року рівень води в Тясмині був найнижчим за 60 років спостережень

Як інформує Сміла.ua, посуха зумовила низьку водність у річках нашої області, зокрема, і у Тясмині.
У серпні 2019 року рівень води в Тясмині був найнижчим за 60 років спостережень

«Через бездощовий період відбувається подальше поступове зменшення водності річок. Приміром, у серпні середньомісячні витрати води були менше 50% норми», – розповідає Віталій Постригань, начальник обласного гідрометцентру.

За його словами, у річці Тясмин в районі гідропоста «Велика Яблунівка» у серпні рівень води за 60 річний період спостережень був найнижчим і становив лише 145 см.

У річці Супій, гідропост «Піщане», рівень води знизився до відмітки 94 см, що лише на 2 см вище найнижчого за 36 років спостережень з 1983 по 2019 роки, який зафіксовано було у вересні 2016 року.

У річці Гнилий Тікич, гідропост «Лисянка», рівень води становив 268 см, що лише на 3 см вище мінімального рівня більш як за 71 рік спостережень, який був зафіксований у вересні 2001 року.

У річці Рось взагалі складна гідрологічна ситуація. Водність Росі підтримувалася на рівні 20-40% серпневої норми. У створі гідрологічного поста «Корсунь-Шевченківський», це нижня течія річки Рось – середня місячна витрата води дорівнювала 21% серпневої норми та становила 2,64 м3/с, що є близьким значенням до мінімального за весь період спостережень (2,44 м3/с). Варто відмітити, що у створі цього поста водність зменшилася впродовж серпня на 37%.

Спекотна сонячна погода в поєднанні із забрудненням поверхневої води азотними та фосфорними сполуками сприяла інтенсивному розмноженню синьо-зелених водоростей. При їх відмиранні та на окисно-відновні реакції, що відбуваються у воді, витрачається кисень. Зниження кисню до концентрації менше 4 мг/м3 у поєднанні з високою температурою води +25ºС, та її хімічним забрудненням, може призвести до замору риби, що і спостерігалося у річці Рось у червні та у Дніпрі у серпні цього року.
17.09.2019 11:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter