У Холодному Яру облаштували еколого-пізнавальну стежку «Поміж віками»

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, в Холодному Яру працівники Кам`янського лісгоспу нещодавно облаштували еколого-пізнавальну стежку «Поміж віками». Прокладена вона у самому серці Холодного Яру та проходить цікавими визначними місцями, що розташовані в межах Креселецького лісництва. Мета стежки, що має довжину 2,2 км, – виховання любові до довкілля, до історії рідного краю, а також це об’єкт для проведення природничих, історичних спостережень, досліджень та екскурсій.
У Холодному Яру облаштували еколого-пізнавальну стежку «Поміж віками»

Розпочинається маршрут з Гайдамацького ставу. За численними легендами, саме тут гайдамаки святили зброю перед боями. Беззаперечним доказом цього є те, що на дні водойми було знайдено багато бойового спорядження. Поблизу ставу кілька років тому кам`янські лісівники збудували рекреаційний пункт – ошатну альтанку, яка одночасно може вмістити до 150 осіб.

Далі відвідувачі можуть ознайомитися з таким напрямком господарювання, як лісове насінництво, та побачити плюсові дерева дуба – це такі дерева, які за інтенсивністю росту значно перевищують середні показники свого насадження, є складовою постійної лісонасіннєвої бази, мають паспорт та внесені до державного реєстру. Саме такі дерева дають врожай насіння поліпшеної якості та використовуються в лісовій селекції та генетиці.

Троїцький Мотронинський жіночий монастир – наступна зупинка маршруту і є одним з найбільш відомих сакральних пам`яток Холодного Яру. Заснований ще до монгольського нашестя на місці скіфського Мотронинського городища і наразі є діючим та досить відвідуваним місцем для вірян.

Мотронинське городище – прадавня пам’ятка скіфського часу, внесена до переліку пам’яток культури, що мають міжнародне значення. Городище виникло наприкінці VII століття до н.е. та було важливим економічним, політичним, торговельним і релігійним центром Середнього Подніпров’я. Городище є невичерпним джерелом для історичних досліджень та цікавим для відвідувачів Холодного Яру.

Останньою, п’ятою зупинкою просвітницької стежки є Скіфські могили – у лісовому масиві і на полях навколо скрізь розкидані кургани скіфської доби та пізніших епох. У Холодному Яру археологи знайшли сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської рільничої культури, яка зародилася в лісостеповій зоні України за 5-4 тисячі років до н.е.
27.08.2019 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter