У Зорівській ОТГ планують створити комунальну службу з утилізації сміття

Комунальна служба з утилізації сміття запрацює у Зорівській ОТГ. Зокрема, через інформаційну кампанію влада планує заохотити селян до роздільного сортування відходів, а також посилять адміністративну відповідальність за викидання сміття в неналежних місцях та введуть диференційовану систему оплати за його вивезення. Про все це в Зорівській ОТГ говорили учасники публічної консультації, яку організувала ГО "Центр UA".
У Зорівській ОТГ планують створити комунальну службу з утилізації сміття

Попри відносно чисті вулиці сіл, що входять до складу громади, несанкціоноване викидання сміття мешканцями сіл створює загрозу місцевій екосистемі та здоров’ю селян. Саме тому є велика потреба в комунальній службі, яка б централізовано збирала сміття і доставляла його на сміттєсховище для утилізації.

Регіональний представник ГО “Центр UA” в Черкаській області Сергій Пасічник розповів про організацію централізованого вивозу і сортування сміття в обласному центрі та інших ОТГ області:

“Для цього необхідно відразу враховувати вимоги законодавства щодо сортування сміття, проводити популяризацію здачі відходів на вторинну переробку. Крім того, важливо відразу продумати гнучку та диференційовану систему оплати за вивезення сміття – з урахуванням соціальних категорій та кількості відходів, що продукує коже конкретне домоволодіння”.

На думку Зорівського сільського голови Юрія Гунька, людям, особливо в сільській місцевості спочатку важко зрозуміти, для чого потрібне сортування та чому потрібно платити за вивезення сміття:

“Більшість просто викидає сміття чи спалює його та не переймається наслідками. Проте масове вживання пластику, поліетиленових пакетів, батарейок та акумуляторів і неналежна їх утилізація призводить до накопичення відходів, які роками можуть отруювати довкілля”, – додав він.
04.07.2019 10:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter