Позняков: Ймовірність надходження отруйних речовин по Росі до Корсунь-Шевченківського - малоймовірна

Начальник управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков виклав власну точку зору відносно потрапляння небезпечних речовин у річку Рось у Вінницькій області.
Позняков: Ймовірність надходження отруйних речовин по Росі до Корсунь-Шевченківського - малоймовірна

Коротко по ситуації, яка склалась на річці Рось.

Що зараз відомо? Так, дійсно є факт потрапляння хімічних речовин до води внаслідок аварії автомобіля в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області. Але інформація про попадання у воду саме препарату "Нурал В" не є 100 відсотковою. Та інформація, якою я володію трохи інша і в ній немає Нурала В, а є група продуктів, які по класифікації належать до 3-го класу токсичності (помірно небезпечні) загальним об'ємом попадання близько 750 літрів.

За інформацією колег (дані попередні) на місці аварії виявлено перевищення по азоту амонійному в 4 рази, нітритам незначне, зменшення кисню від норми 4 мг/дм.куб. Масового загибелі риби та загибелі тварин не виявлено.

З врахуванням відстані по річці Рось від с. Збаржівка до м. Корсунь-Шевченківський є мала ймовірність надходження речовин в тій кількості, що можуть спричинити техногенну катастрофу. Тобто ситуація більше місцевого рівня (локальна) чим катастрофічна.

Для того , щоб визначити наявність забруднюючих речовин в річці Рось нами 10.06.2019 буде проводитись відбір проб в межах та поблизу Корсунь-Шевченківський. Також для визначення конкретної діючої речовини ми звернулись до спеціалізованого підприємства "Укравіт", на якому нам погодились допомогти у визначенні конкретних речовин і кількість вмісту їх у воді.

Більше подробиць зможу повідомити після наради у м. Корсунь-Шевченківський, яка відбудеться о 9.00 10.06.2019. Всі чекаємо також попередніх результатів проб МОЗ м. Біла Церква, так як вони акредитовані на хімікати. Далі буде.

10.06.2019 12:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter