2018 року в Черкаській області на 4-х підприємствах встановили обладнання, яке зменшило викиди забруднюючих речовин у повітря

2018 року в Черкаській області на 4-х підприємствах встановили обладнання, яке зменшило викиди забруднюючих речовин у повітря В області впроваджують заходи зі скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Як інформують у Черкаській ОДА, торік на чотирьох підприємствах Черкащини провели реконструкцію та встановили нове обладнання, що дозволило зменшити обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 2,631 т. Про це інформують в обласному управлінні екології та природних ресурсів.

На ці заходи суб’єкти господарювання спрямували 385 тис. грн. Загалом, як відзначають в управлінні, нині питання зміни клімату постає все гостріше на міжнародному рівні. Світова спільнота визнає, що зміна клімату є однією з основних проблем світового розвитку з потенційно серйозними загрозами для глобальної економіки та міжнародної безпеки внаслідок підвищення прямих і непрямих ризиків, пов’язаних з енергетичною безпекою, забезпеченням продовольством і питною водою, стабільним існуванням екосистем, ризиків для здоров’я і життя людей.

– Важко недооцінити антропогенний вплив людської діяльності на кліматичну систему, – зазначає начальник управління екології ОДА Олена Звягінцева. – Лише торік обсяги викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами тільки у Черкаської області становили понад 57 862 т, а викиди парникових газів стаціонарними джерелами перевищили 2,6 млн т. Починаючи з 90-х років минулого століття, світова спільно ухвалила та ввела в дію низку важливих документів зі збереження клімату. Зокрема Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату та Кіотський протокол до неї, Паризьку угоду щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 р. Остання, до речі, вступила в дію 4 листопада 2016. Також розпорядженням Кабінету Міністрів України наприкінці 2016 року схвалено «Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року». Прийняття цих документів є безумовним визнанням того факту, що зміна клімату є глобальною проблемою, яка стосується кожного з нас.

Вона додала, що серед низки заходів з поглинання парникових газів та їх консервації насамперед вуглекислого газу, особливе місце посідає збільшення довговічних зелених насаджень, перш за все, лісів. Таким чином, зменшення вирубки і додаткове насадження лісів можуть в значній мірі знизити антропогенний тиск на клімат Землі.
13.05.2019 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter