У Холодному Яру другий тиждень цвіте рідкісний підсніжник складчастий

На заповідних лісових галявинах Холодного Яру вже другий тиждень квітує рідкісний підсніжник складчастий. Звичні суцільні його ареали трапляються у гірських чорноморських місцевостях. Зростання підсніжника на Черкащині – це унікальна та найбільша його популяція в центральній рівнинній Україні.Основне масове цвітіння підсніжника складчастого відбувається у лісах держлісфонду – на території Креселецького та Грушківського лісництв ДП «Кам’янське лісове господарство», інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Щовесни й насправді тут відкривається казкове видовище – лісові схили та балки вкриті сотнями тисяч невеликих рясних білих квітів, які ще й мають тонкий солодкуватий аромат. Цвіте первоцвіт зазвичай навесні протягом трьох тижнів, залежно від погодних умов.

У Холодному Яру другий тиждень цвіте рідкісний підсніжник складчастий


Підсніжник складчастий потребує охорони і занесений до Червоної книги України. Щовесни працівники державної лісової охорони Кам’янського лісгоспу, студенти, викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, громадські активісти в рамках акції «Первоцвіт» організовують різноманітні заходи, щоб вберегти підсніжники від знищення – проводять роз’яснювальні бесіди з населенням, забезпечують охорону та патрулювання тих кварталів, де зростає унікальний підсніжник.

«Раніше підсніжник складчастий зростав у Холодному Яру на території Креселецького лісництва на кількох гектарах. Завдяки сприятливим умовам та охоронним заходам він значно поширився. Так, у останні роки було виявлено нові місця зростання рідкісного виду підсніжника на лісових ділянках Тимошівського лісництва. Наприкінці минулого року створено ще чотири заказники загальною площею 18 гектарів саме по підсніжнику складчастому. На таких природоохоронних об’єктах заборонено проводити будь-які види господарської діяльності. Ця територія перебуває під посиленою охороною. Зокрема, саме завдяки охоронним заходам локація підсніжника складчастого з кожним роком розширюється, з’являється у місцях, де її ніколи раніше не було, і сьогодні вже сягає загальної площі понад 60 гектарів», – зазначає директор ДП «Кам’янське лісове господарство» Віталій Верес.
19.03.2019 15:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter