У міськраді Черкас обговорили план дій на випадок аварії на ПАТ "Черкаський Азот"

Як інформують у міськраді Черкас, сьогодні у приміщенні міськвиконкому відбулось засідання місцевої комісії з питань евакуації, де були підбиті підсумки її роботи за 2018 рік, затверджено план на поточний рік. А також – проведено презентаційне заняття з членами комісії на тему «Про наслідки та дії у разі ураження токсичною хвилею, що утвориться при розгерметизації ізотермічного сховища аміаку на ПАТ «АЗОТ».
У міськраді Черкас обговорили план дій на випадок аварії на ПАТ "Черкаський Азот"

Секретар місцевої комісії з питань евакуації Тетяна Глинська розповіла, що за даними огляду аварій, пов’язаних з виробництвом, зберіганням або використанням аміаку, 50 % аварій приходиться на трубопроводи аміаку, 20 % на стаціонарні резервуари.

Найбільше аварій трапляється внаслідок розгерметизації трубопроводів, що транспортують аміак.

На ПАТ «АЗОТ» раніше теж мав місце випадок розгерметизації фланцевого з’єднання на трубопроводі видачі рідкого аміаку з наступним виливом незначної кількості аміаку.

Основним вражаючим чинником у випадку аварії є отруєння людей парами аміаку.

Таким чином, на об’єктах, таких як ПАТ «Азот», є достатньо висока ймовірність виникнення аварій, які супроводжуються загазованістю території.

Всього в нашому місті розташовано 6 хімічно-небезпечних об’єктів (ХНО), які використовують у виробництві небезпечні хімічні речовини (НХР), та, у випадку аварії з викидом в навколишнє середовище, являють значну небезпеку.

Загалом на території міста Черкаси знаходиться більше 11 тисяч тон аміаку та 45 тон соляної кислоти.

Крім того, значна частина хімічно-небезпечних об’єктів розміщена безпосередньо в місті за винятком ПАТ «Азот» та підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів», які розміщенні на відстані 1-3 км від житлового масиву.

Найбільш небезпечними є об’єкти, які відносяться до першого ступеню хімічної небезпеки та залізнична станція міста Черкаси, через яку кожну добу проходять до 11 цистерн, заповнених сильнодіючими отруйними, пожежо-небезпечними та агресивними рідинами (бензин, сірковуглець, аміак, аміачна вода, карбомідно-аміачна суміш).

Проте, саме аміак є тією небезпечною хімічною речовиною, від якої зараження території міста є найбільш ймовірним. В цьому випадку найбільш доцільне рішення щодо захисту населення міста – це відселення (евакуація) із зон ураження.

Евакуація населення – це комплекс заходів щодо організованого вивезення або виведення населення із районів, зон можливого впливу наслідків надзвичайної ситуації і розміщення його поза зонами дії вражаючих факторів джерел надзвичайних ситуацій, у разі виникнення безпосередньої загрози життю та здоров’ю людей.
14.03.2019 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter