У Білозірській ОТГ відбулася публічна консультація на тему сортування та утилізації сміття

Посилення адміністративної відповідальності за викидання сміття в неналежних місцях, диференційована система оплати за його вивезення, а також будівництво сортувальної лінії для відходів з ОТГ Черкаського району - про це говорили учасники публічної консультації, яку 29 січня організувала ГО "Центр UA".

Попри наявність комунальної служби, яка централізовано збирає сміття і доставляє його на сміттєсховище для утилізації, частина мешканців ОТГ продовжує самовільно викидати відходи в навколишній ліс. Ситуація є доволі загрозливою і створює ризики для довкілля, туристичної привабливості села і в першу чергу для самих людей.
У Білозірській ОТГ відбулася публічна консультація на тему сортування та утилізації сміття

Причиною цього є неефективна система контролю за дотриманням правил утилізації та вивезення сміття, нерозуміння жителями села шкоди від стихійних сміттєзвалищ і спалювання твердих побутових відходів (ТПВ), а також негнучка та недиференційована система оплати за вивезення сміття.

На думку сільського голови Володимир Міцука, питання утилізації відходів повинно вирішуватися на загальнодержавному рівні, зокрема мають будуватися сміттєпереробні заводи. Крім цього, людям, особливо в сільській місцевості спочатку важко зрозуміти, для чого потрібне сортування та чому потрібно платити за вивезення сміття. Більшість просто викидає сміття чи спалює його та не переймається наслідками.

Однак, як зазначає Володимир Міцук, плануються переговори з іншими ОТГ щодо співпраці: “Зараз плануються переговори з іншими ОТГ, можливо на співфінансуванні зробити сортувальну лінію, яка би обслуговувала навколишні населенні пункти. Тому перша проблема – це сортування, а друга – потім це все вивозити за межі населених пунктів для переробки на сміттєпереробному заводі”.

За словами Ірини Синельник, начальника відділу економічного розвитку та інвестицій виконкому Білозірської сільської ради, в середньому кожен мешканець Білозірської ОТГ продукує до 400 кг сміття на рік. “В Білозір’ї є 4333 домогосподарств, 29 багатоквартирних будинків, 78 підприємств та 300 підприємців, які продукують побутові відходи. З них лише 40-50% вивозилося на офіційне сміттєзвалище, а решта утилізовували на стихійних”.

Утім, вона зауважила, що з укладанням договорів є прогрес, зокрема, якщо рік тому договорами про вивезення сміття було охоплено лише 30% громадян, то станом на сьогодні вже 70%.
У Білозірській ОТГ відбулася публічна консультація на тему сортування та утилізації сміття

Радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Анна Сарана поділилася досвідом агітації громадян до заключення договорів на вивезення сміття в селі Волоському Новоолександрівської ОТГ на Дніпропетровщині.

Також учасники обговорили важливість просвітницької роботи серед населення, в першу чергу серед дітей та молоді.

Учасники дискусії запропонували сільському голові звернутися до Верховної Ради з пропозиціями посилити адміністративну відповідальність за викидання сміття у неналежних місцях. Також разом і сільським головою розробити диференційовану систему оплати за вивезення сміття та створити робочу групу для будівництва сортувальної лінії. Саме таким комплексним підходом вдасться вирішити проблеми із стихійними сміттєзвалищами.
05.02.2019 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter