У Лисянському лісництві вирощують посадковий матеріал декоративних рослин

Як інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, останнім часом декоративне озеленення та ландшафтний дизайн набувають все більшої популярності серед населення, тож попит на декоративні рослини зростає. Цим напрямком діяльності лисянські лісівники займаються вже не один рік і постійно працюють над вдосконаленням та розширенням асортименту.

У Лисянському лісництві вирощують посадковий матеріал декоративних рослин


Цього року на території Лисянського та Шевченківського лісництв встановлено нові теплиці, із застосуванням сучасних європейських технологій вирощування саджанців хвойних та листяних декоративних рослин. Укорінені живці та сіянці тут вирощують у мультиплатах. Саме такі рослини, вирощені із закритою кореневою системою, краще пристосовані для транспортування та безболісно переживають висаджування у відкритий ґрунт.

Так як для черенкування особливо важливе значення має температурний режим, вологість та своєчасне притінення, в теплицях завбачливо встановили автоматичну систему туманного зрошення, що забезпечує своєчасний та рівномірний полив рослин. Також під плівкою натягнута спеціальна сітка, що затримує сонячні промені, які згубно діють на ще не вкорінені рослини та знижує температуру повітря.

Окрім того, у Лисянському лісництві розширена, а в Шевченківському збудована нова контейнерна площадка для вирощування та реалізації декоративного посадкового матеріалу. Тут укорінені в теплиці маленькі живці висаджуються у пластикові контейнери різного об’єму, залежно від інтенсивності росту рослин та породи. З контейнера рослину упродовж всього вегетаційного періоду можна висаджувати в грунт, або ще деякий час вирощувати в контейнері.
У Лисянському лісництві вирощують посадковий матеріал декоративних рослин

Уже два роки Шевченківське лісництво вирощує сіянці модрини з закритою кореневою системою. Висаджена в культури в цьому році вона дала гарний приріст та приживлюваність 95-98 % – такі високі результати говорять про ефективність даного методу вирощування, – зауважують лисянські лісівники.

На сьогодні зачеренковано близько 60 тисяч штук саджанців декоративних порід – туї, самшити, спіреї, ялівці та багато інших. До кожного виду тут індивідуальний підхід, адже одні рослини зростають швидко та добре приживаються, інші складніше вкорінюються та потребують особливого догляду.
18.10.2018 11:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter