У Чигиринському лісгоспі вирощують 150 тис. сіянців дуба

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, Трушівське лісництво Чигиринського лісгоспу – це місце, де народжуються величні дуби Богданового краю. Адже саме тут знаходиться розсадник, в якому вирощують сіянці дуба звичайного для двох структурних підрозділів підприємства – Матвіївського та Яничанського лісництв.
У Чигиринському лісгоспі вирощують 150 тис. сіянців дуба

Площа лісорозсадника – 1 гектар. Зростає тут 150 тис. штук сіянців дуба звичайного – це однорічні та дворічні рослини, які чигиринські лісівники вирощують для заліснення необхідних площ.

На піщаних грунтах волога сходить раніше, що дає можливість лісівникам якомога раніше розпочати весняну лісокультурну кампанію та провести її в оптимально стислі терміни – і це є головною перевагою сіянців дуба, вирощених у Трушівському лісництві.

Для того, аби виростити високоякісні сіянці, за ними потрібно проводити постійні догляди. У періоди засухи необхідно зволожувати грунт, обробляти сіянці засобами захисту від шкідників та постійно боротися із бур’янами. За цей літній період лісокультурницям довелося більше п’яти разів прополювати рядки, аби бур’ян не заважав зростати тендітним дубовим сіянцям.
У Чигиринському лісгоспі вирощують 150 тис. сіянців дуба

Окрім посівного відділення, на території Трушівського лісорозсадника чигиринські лісівники займаються й вирощуванням декоративного посадкового матеріалу. Тут облаштували маточне відділення для черенкування та за останні три роки в рази збільшили асортимент. Ніні ж тут налічується 22 види декоративних рослин, найпопулярніші – це вічнозелені самшити, туї, ялівці, різних форм та видів.
10.10.2018 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter