Черкаська молодь влаштувала забіг із прибиранням по узбережжю Дніпра

Озброївшись рукавичками, еко-пакетами для сміття та хорошим настроєм десяток молодих людей рушають на пробіжку. Так вони намагаються популяризувати культуру плогінгу в Черкасах.
Черкаська молодь влаштувала забіг із прибиранням по узбережжю Дніпра

- Я дізнався про цю культуру півроку тому й увесь час думав, як її впровадити у нашому місті, - розповідає один із організаторів еко-фестивалю «Біжи зелено» Богдан Мельник. – Ми слідкуємо за своїм здоров’ям, бігаємо, тому мали на меті показати, що можна комбінувати корисне для тіла із корисним для навколишнього середовища. Якщо ми кожного дня на пробіжці будемо підбирати хоча б одну бляшанку чи пляшку, яка траплятиметься на маршруті, то наше місто буде чистішим.

Дослівно плогінг означає "підбирати сміття під час пробіжки". Цей вид спорту з’явився у 2017-му році і нині набуває популярності. У Черкасах подібний забіг влаштовують вперше. Усе – завдяки молодіжному крилу "Об'єднання "Самопоміч», ГО PreciousLab та інформаційному пабліку Blog_in_cherkassy.

Засновниця останнього Ірина переконана, такі ініціативи надто потрібні місту. Каже, ділянка біля Долини троянд показова. Люди відпочивають, лишають сміття і спокійно їдуть по домівках.

- Ми ж намагаємось донести, що варто вести здоровий спосіб життя і не забувати турбуватися про природу. Саме тому скомпонували «Біжи зелено» та «Забіг здоров’я», - говорить дівчина.
Черкаська молодь влаштувала забіг із прибиранням по узбережжю Дніпра

Чисто не там, де гарно прибирають, а там, де не смітять, переконані активісти.

- Ми хочемо власним прикладом показати, що ми можемо жити в чистому місті і бути взаємовідповідальними, - додає Богдан.

Учасники забігу стартують, усі біжать за Богданом, який до цього протестив маршрут. Каже, обрали цю територію, зважаючи на доступність для пробіжки, адже напередодні, у суботу, увесь день дощило. Понад десяток небайдужих із еко-пакетами для сміття збирають пластик на захаращеній території. Хтось біжить на місці, навіть коли підіймає непотріб, хтось призупиняється. Та усі учасники однаково ловлять на собі здивовані, часом розгублені погляди людей, які відпочивають на території.

Зрештою повертаються усі з доверху повними пакетами пластикових пляшок. Дехто – із додатковим багажем у вигляді наповнених пластиком магазинних пакетів, що валялися між деревами. Усе добро учасники забігу відносять до спеціального контейнеру, з якого пластик їде на переробку.

- Це було весело. Якщо мені у повсякденному житті складно змусити себе бігати, хоча я стільки разів намагалася привчити себе. То сьогодні легко. Ти біжиш, не звертаєш увагу на дистанцію, у процесі щось підхоплюєш, жартуєш з іншими. Це створює своєрідну нову ком'юніті з людей, які люблять бігати і люблять природу, - говорить еко-активістка Лідія Криштоп.

Дівчина має досвід плогінгу в сільській місцевості. Там проблемні прибережні зони й ліси, у місті ж прибирати можна усюди.
01.10.2018 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter