Очисні споруди в Кам'янці запрацювали після встановлення нового обладнання

Вже майже два місяці каналізаційні очисні споруди в Кам’янці працюють по-новому. Як інформують у Черкаській ОДА, тутешні фахівці задоволені результатами й наочно продемонстрували їх першому заступнику очільника області Віталію Ковалю. Він спільно з головою Кам’янської РДА Богданом Солошенком та керівником районної ради Сергієм Сундуковим ознайомився з теперішньою роботою очисних. Нагадаємо, реконструкція об’єкту входить до переліку заходів, передбачених обласною програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки.
Очисні споруди в Кам'янці запрацювали після встановлення нового обладнання

Керівник Кам’янського водоканалу Анатолій Висоцький розповів про три етапи очистки, що проходять на об’єкті: хімічну, біологічну та хімічно-біологічну, а також показав, як саме працюють очисні. Водночас інженер-технолог Наталія детально пояснила безпосередній процес біологічного очищення стічних вод в аеротенку – за допомогою найпростіших мікроорганізмів.

– Результат очевидний. І приємно, що він є втіленням спільної роботи місцевої влади й держави. Реалізація ж проекту вирішує одне з важливих для області екологічних питань. Ми сподіваємося, що це в подальшому суттєво вплине на стан річки Тясмин. Працюємо над цим комплексно.

За словами першого заступника, на реалізацію проекту залучили більше 13 млн грн: більше 8 млн грн – з природоохоронного фонду обласного бюджету, що були спрямовані субвенцією районному бюджету, а також державні кошти – майже 5 млн грн, у виділенні яких посприяв народний депутат Сергій Рудик.

Нагадаємо, в межах фінансування на об’єкті встановили нове обладнання в грабельному приміщенні, стічні лотки, пісколовки, облаштували первинні відстійники, аератори для піологічної очистки, фільтри з доочистки, повітродувки та ін. Найближчим часом тут ще планують дообладнати резервну ємність для повноцінного функціонування очисних.
27.09.2018 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter