У парках Черкас масово всихають сосни, - Дирекція парків

Пожовклі крони сосен та трухляві стовбури, - останнім часом у черкаських парках фіксують захворювання дерев та всихання сосен. Найкритичніша ситуація у Сосновому бору.

Про це інформує очільник комунального підприємства «Дирекція парків» Володимир Стойко.
У парках Черкас масово всихають сосни, - Дирекція парків

- Ми кілька разів проводили обстеження насаджень сосни у черкаських парках за участі фахівців. Залучали працівників Черкаського лісгоспу, екоінспекцію, управління екології , - говорить Володимир Стойко. – Експерти кажуть, така ситуація нині і в хвойних лісах.

За словами начальника лісогосподарського відділу ДП «Черкаський лісове господарство» Віктора Стріхи, головними причинами такого стану насаджень є різкі зміни клімату, зниження рівня ґрунтових вод та шкідники.

- Усі ці фактори призводять до ослаблення насаджень, негативний вплив на стовбури дерев додатково у цей період чинять комахи: заражають хворобами, що призводить до всихання, - говорить Віктор Стріха.

Єдиний спосіб зупинити процес послаблення інших насаджень – провести вирубку вражених дерев. Санітарні рубки бувають двох типів: вибіркові (коли з масиву насаджень вирубують кілька дерев) та суцільні (коли доводиться ліквідовувати значні площі).
У парках Черкас масово всихають сосни, - Дирекція парків

- У випадку, коли є необхідність проводити суцільні рубки (десятки та сотні дерев, що розташовані поруч), тоді насадження потрібно відновлювати, - говорить начальник лісогосподарського відділу. – Нові дерева мають усі шанси вижити, адже вони адаптуються до нинішніх умов. Вік технічної стиглості сосни – 100 років.
На території черкаських парків нарахували 300 хворих сосен. Оперативно провести вирубку цих дерев можна лише із залученням підрядних організацій.

- Ми плануємо після отримання ордерів на знесення аварійних та сухостійних насаджень провести санітарні рубки, потім – відновлювальну висадку, - говорить Володимир Стойко. – Будемо звертатися до міської ради із проханням спрямувати кошти на ці роботи із міського бюджету.
26.09.2018 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter