До кінця 2018 року для зарибнення Дніпра в Черкаській області придбають 45 т. малька

До кінця 2018 року для зарибнення Дніпра в Черкаській області придбають 45 т. малька Уже цього року за кошти промислових рибалок планують придбати близько 45 т малька різних видів риб на майже 1,5 млн грн. Як інформують у Черкаській ОДА, про це домовились у ході робочої наради, де визначились із відсотком на зарибнення від фактичного вилову рибокористувачами. Засідання відбулось спільно з промисловцями за участі першого заступника голови ОДА Віталія Коваля та керівника Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області Віктора Іванька. До обговорення долучились перший заступник Центрального округу Державної екологічної інспекції Сергій Поліщук, керівник управління АПР Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка та інші фахівці.

Торік у водосховище випустили дещо більше 9 тонн риби за рахунок промисловців. Утім, за словами Віктора Іванька, цю кількість необхідно збільшувати, зважаючи на результати вилову. Приміром, вже на сьогодні маємо близько півтори тисячі тонн.

Натомість Віталій Коваль нагадав про те, що на Черкащині реалізують обласну програму розвитку рибного господарства водойм області до 2020 року. У межах неї торік виділили 2 млн грн. Каже: тоді спільно з рибокористувачами та підприємствами-забруднювачами вдалося випустити до водосховища більше 95 тонн дворічок рослиноїдних риб. Однак ми сподіваємося суттєво збільшити цю цифру.

– Наша мета – максимально зарибнити акваторію Дніпра, – сказав перший заступник. – Для цього вже нинішнього року маємо виділених у межах обласної програми 2 млн грн. Це рішення, ініційоване очільником області Юрієм Ткаченком, підтримали депутати обласної ради у квітні. Водночас ми сподіваємося на вашу якомога більшу підтримку. Адже ми добре знаємо і про проблему синьо-зелених водоростей, яку можливо подолати зокрема й шляхом використання біоорганізмів – рослиноїдних риб. Переконаний, наша спільна робота матиме в перспективі дієвий результат.
21.09.2018 08:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter