Держекоінспекція: Корсунь-Шевченківська РДА має організувати розчищення річки Рось в місцях цвітіння

Як інформують у Держекоінспекції в Черкаській області, 19 червня надійшло звернення про забруднення річки Рось в районі «Виграївських дач» на межі з Київською областю, тому працівниками Інспекції невідкладно проведено обстеження та відібрано проби поверхневої води. В місці відбору проб води спостерігалося різко виражене «цвітіння» води.
Держекоінспекція: Корсунь-Шевченківська РДА має організувати розчищення річки Рось в місцях цвітіння

Басейн річки Рось розташований на правобережній Придніпровській височині на території двадцяти двох адміністративних районів чотирьох областей: Київської, Вінницької, Житомирської і Черкаської. Басейн Росі межує з басейнами річок Тетерів, Ірпінь, Вільшанка, Південний Буг.

Рось є однією з найбільш зарегульованих річок України. На самій річці Рось створено 10 руслових водосховищ (в межах Черкаської області - Стеблівське та Корсунь-Шевченківське), сумарний об'єм яких складає 59,97 млн.м3.

Вище за течією річки Рось в межах Київської області скид забруднених стічних вод здійснюють підприємства житлово-комунального господарства міст Тетіїв, Сквира, Узин, Рокитне, Тараща, Богуслав, Кагарлик. Тобто, усі забруднення, які надходять із стічними водами Київської області потрапляють у Черкаську область.

При значному збільшенні біомаси водоростей, починає проявлятися біологічне забруднення, у результаті чого значно погіршується якість води. Зокрема, змінюється її кольорова гамма, рН, в'язкість, знижується прозорість, змінюється спектральний склад проникаючої у водну товщу сонячної радіації, у результаті розсіювання та поглинання водоростями світлових променів. Вода набуває неприємного запаху. З'являється дефіцит розчиненого кисню, який використовується для дихання водних організмів та розпад відмерлої органічної маси. Причина цвітіння води — зниження швидкості або відсутність течії, підвищення температури води, вмісту біогенних речовин — азоту, фосфору, калію, збільшення величини хімічного (ХСК) та біологічного споживання кисню (БСК), що неодноразово підтверджується результатами інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Черкаській області.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до ст. 20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 14 «Про тваринний світ», ст.ст. 2, 16, 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації", ст.ст. 20, 21 Закону України «Про відходи», ст.ст. 6, 33 «Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 10 Закону України «Про благоустрій в Україні", вирішення питань щодо організації збирання та видалення відходів, відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування.

Державною екологічною інспекцією у Черкаській області направлено лист до Корсунь — Шевченківської районної державної адміністрації для організації ліквідації наслідків, які можуть спричинити погіршення умов існування водних живих ресурсів та подальшого недопущення замору риби.

На даний час проводяться лабораторні дослідження, про результати буде повідомлено згодом.
22.06.2018 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter