У Золотоніському районі шукають кошти на очищення забрудненої річка Суха Згар

У Золотоніському районі шукають кошти на очищення забрудненої річка Суха Згар Ефективність роботи очисних споруд м. Золотоноша та стану водойм у районі залежать від результатів спільної роботи як міста, так і району. На цьому наголосив перший заступник очільника області Віталій Коваль. У Золотоноші під його головуванням відбулась виїзна нарада щодо виконання доручень ОДА стосовно стану тамтешніх водних об’єктів.

Нагадаємо, за інформацією Державної екологічної інспекції в області, в ході проведення перевірок вимог природоохоронного законодавства в частині охорони водних ресурсів зафіксовано порушення умов скиду стічних вод до р. Суха Згар та відсутність дієвих організаційно-технічних заходів Комунального підприємства «Міський водоканал» Золотоніської міської ради щодо недопущення наднормативного скиду забруднюючих речовин у відкриту водойму зі стічними водами після очистки.

Як повідомив Віталій Коваль, днями до обласної адміністрації надійшли листи від Державної екологічної інспекції в області, Головного управління Держпродспоживслужби в області, Деньгівської сільської ради щодо стану р. Суха Згар. А наприкінці минулого тижня в с. Хвильово-Сорочин відбулася сходка громади Деньгівської сільської ради стосовно ситуації, що виникла.

Так, у ході наради її учасники поінформували про дослідження якості води в річках, стан магістральних каналів осушувальної системи, розчистку Сухої Згарі, технологічний регламент експлуатації очисних споруд та їхню ефективність тощо.

– Аналіз виконання доручень обласної адміністрації щодо покращення стану водойм Золотоніщини говорить про недопрацювання, – сказав Віталій Коваль. – Це підтверджують і результати попередньо взятих проб води. Я наголошую: ефективність робіт залежить від дієвих результатів спільних зусиль як місцевої, так і районної влади. Наразі ж я прошу вже на найближчій районній сесії вирішити питання виділення коштів на коригування чи розробку нової проектно-кошторисної документації для завершення робіт з очищення вод річки Суха Згар. Його варто було зробити ще раніше. Це дасть змогу не допустити подальшого забруднення води. Відповідно місто, зокрема КП, має забезпечити повноцінну роботу очисних згідно з технологічним процесом, визначеним у проекті.

Водночас керівництво міської влади та відповідальні структури отримали низку окремих доручень. Зокрема: забезпечити прийом стічних вод від підприємств – абонентів у каналізаційну мережу міста відповідно до вимог Правил приймання, вирішити питання щодо обмеження підключення до міської мережі водопостачання та водовідведення нових споживачів та недопущення збільшення скидів стічних вод без попередньої очистки, забезпечити ефективне знезараження стічних вод та посилити лабораторний контроль якості, проводити постійний моніторинг показників складу і властивостей води від підприємств, які здійснюють скиди в систему каналізації м. Золотоноша, провести заходи щодо екологічного оздоровлення поверхневих вод та догляду за ними тощо.
14.06.2018 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter