Громада селища Верхнячка вважає незаконною масову вирубку дерев

Громада селища Верхнячка вважає незаконною масову вирубку деревНа протязі останнього тижня працівниками ДП «Уманське лісове господарство» розпочато вирубку більше 700 дерев у селищі Верхнячка Христинівського району Черкаської області. Прикриваючись необхідністю санітарної чистки лісового масиву працівники лісгоспу масово вирубують живоростучі дерева, у тому числі вікові дуби з метою їх реалізації та особистої наживи. Територіальна громада селища виступає проти цієї вирубки і називає її незаконною, пише AgroNews.

«Черкащина не є залісненим регіоном і для екології області важливе кожне дерево. Ми переконані, що знищення лісових масивів заради персонального збагачення окремих керівників Уманського лісогосподарства є злочином, і цей злочин повинні розслідувати правоохоронні органи», - зазначається у зверненні жителів Верхнячки до керівництва держави, текст якого є у розпорядженні ІА «AgroNews».

Громада селища не вірить, що знищення природи уманськими лісорубами зможе зупинити Черкаська обласна прокуратура. Адже зовсім нещодавно, 27 вересня 2012 року працівник ДП «Уманське лісове господарство» Назар Мельник вирубав 13 живоростучих дубів.

Нагадаємо, що після лісницького свавілля, Христинівська РДА і селищна рада Верхнячки заявили про те, що не погоджували вирубку 13 сторічних дубів. При цьому юристи наголошують, що прокуратура Черкащини здійснила маніпулювання громадської думкою та ввела в оману журналістів, не підтвердивши фактів злочину у вирубці живоростучих дерев.

«Незважаючи на протест місцевої громади, звернення депутатів Верховної ради та широкий резонанс у засобах масової інформації, керівництво обласної прокуратури цинічно проігнорувало факт незаконної вирубки, прикрившись статтями законодавства, яке ще не вступило в законну силу, а саме Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 136 «Про затвердження Санітарних правил в лісах України» від 23.03.2012 року. Даний наказ на сьогодні не набрав чинності», - запевняють жителі селища.

«Ми наголошуємо, що вирубка понад 700 дерев, більшість із яких – живоростучі в т.ч. цінних порід, є показовою акцією ДП «Уманське лісове господарство. Лісники завдяки особистій підтримці прокурора Черкащини відчули свою безкарність і розпочали знищення лісового масиву Верхнячки. Заготівля дров для потреб людей – це нормальний процес. Але є два «але»: по-перше, Христинівський район майже повністю газифіковано і значної необхідності у дровах немає; по-друге, для заготівлі дров навряд чи потрібно знищувати живоростучі дерева; по-третє, у територіальної громади Верхнячки виникають серйозні сумніви щодо того, що лісники планують віддати на дрова деревину цінних порід, а не продадуть їх «через чорну касу», - переконані мешканці селища.

У зв’язку з систематичною вирубкою живоростучих дерев у Верхнячці, мешканці селища планують звернутися до Генерального прокурора України, голови СБУ, Міністра внутрішніх справ, голови Держлісагентства, очільника Державної екологічної інспекції та голови Черкаської облдержадміністрації.

Переглянути фоторепортаж з місця події можна за цим посиланням.
31.10.2012 10:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter