У Смілянському районі січневий сніголам пошкодив 350 гектарів лісу

За повідомленням обласного управління лісового та мисливського господарства, з 18 по 20 січня сніголам та снігопад, що пройшов Черкаською областю, не минув і ліси Смілянщини. Він зашкодив не тільки містам і селам, а й значній площі лісових масивів лісгоспу.

У Смілянському районі січневий сніголам пошкодив 350 гектарів лісу


Сніголам – природне стихійне явище. Процес виникнення даного лиха проходить шляхом випадіння значної кількості опадів у вигляді мокрого снігу, за рахунок якого (за даними «Метеорологічна станція Сміла») упродовж 18-19 січня 2017 року висота снігового покриву значно збільшилася та за спостереженнями на ранок 18.01 становила 27 см, а на ранок 19.01 – 40 см. Небезпечне явище також проявило себе у вигляді налипання мокрого снігу на деревах, в результаті чого відбувався злам верхівок, стовбурів або окремих скелетних гілок, які не в змозі витримати ваги мокрого снігу.

Спеціалістами державного підприємсва “Смілянське лісове господарство” були проведені обстеження лісових насаджень лісгоспу, де відбулись сніголами. Масштаби стихійного явища вражають – за даними проведених обстежень найбільша втрата деревини відбулася у високопродуктивних соснових насадженнях Мліївського лісництва, де пошкодження дерев виявили на площі близько на 350 га, а це 15-20 тис. куб. м деревини, яку необхідно в найкоротші строки прибрати з лісового масиву.
13.02.2018 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter