Для покращення стану Тясмину на Черкащині буде реалізовано 14 екопроектів

Для покращення стану Тясмину на Черкащині буде реалізовано 14 екопроектів Очищення та поліпшення гідрологічного стану річки Тясмин – серед екологічних пріоритетів на цей рік. Як інформують у Черкаській ОДА, заходи, спрямовані на відновлення Тясмину, обговорили на нараді під головуванням першого заступника очільника області Віталія Коваля.

Нещодавно в області представили картографічний макет водного господарства. Згідно з ним Черкащина поділена на 13 суббасейнів, з яких взялися насамперед за відновлення чотирьох. Поміж них і Тясминський.

Над покращенням гідрологічного стану Тясмину працюють у межах обласної програми. Зокрема до неї входить 14 заходів та вартісних проектів, п’ять з яких уже реалізують у Тясминському суббасейні.

За словами Віталія Коваля, для реалізації екопроектів на Тясмині сподіваються залучити й кошти обласного природоохоронного фонду шляхом реалізації відповідних проектів. Їх готують Кам’янський, Чигиринський, Черкаський, Смілянський райони, Чигирин та Сміла спільно зі Степанецькою ОТГ та подадуть на розгляд комісії. Зауважимо, 15 січня – останній день прийому документів.

– Проведення необхідних заходів на суббасейні дозволить комплексно вирішити цю проблему та зрештою покращити гідрологічний стан Тясмину, – зауважив перший заступник. – Йдеться не лише про його розчищення, а й упадаючих до басейну річок, наприклад Рудки, також будівництво споруд з очищення стічних вод, ремонт дамби на водосховищі Сміли та ін.
12.01.2018 09:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter