Черкаське Держрибагентство за місяць має оновити проекти очищення меліоративних каналів у заплавах Кременчуцького водосховища

Фахівці обласного управління Держрибагентства за місяць оновлять розроблені в межах обласної програми проекти розчистки меліоративних каналів у заплавах Кременчуцького водосховища. Таке рішення прийняли за результатами проведеного в Черкаській ОДА засідання. Воно відбулось під керівництвом першого заступника очільника області Віталія Коваля за участю водників, екологів, керівників кількох районів.
Черкаське Держрибагентство за місяць має оновити проекти очищення меліоративних каналів у заплавах Кременчуцького водосховища

– Маємо обласну програму Розвитку рибного господарства водойм на 2014-2020 роки, – сказав перший заступник. – Вона передбачає між іншим заходи з проведення меліоративних робіт на мілководних ділянках акваторії Кременчуцького водосховища. Це, зокрема, розчистка каналів в адмінмежах селищних рад. Це і в цілому розробка проектно-кошторисної документації з розчистки нерестовищ. Як відомо, ми взяли курс на зарибнення водосховища. Ось днями розпочали осінню кампанію на Чорнобаївщині. Попереду – Золотоніський та Черкаський райони. Плануємо випустити до водойм більше 74 тонни рослиноїдних риб. Водночас маємо створити умови для уникнення заморення риби. Однією ж з умов повноцінного функціонування річок є саме розчистка меліоративних каналів, що в решті зумовить ефективність зарибнення. Тут необхідний комплексний підхід.

Як зауважують спеціалісти-водники, реалізація зазначених вище проектів із розчистки каналів потребує значних коштів. Тож сюди залучатимуть як обласний, так і місцеві бюджети, а також фінансування в межах інвестиційних проектів та допомоги рибодобувних підприємств.
02.11.2017 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter