У Черкаській області триває зарибнення Кременчуцького водосховища

На Черкащині зарибнюють Кременчуцьке водосховище. Це відбувається в межах обласної програми з розвитку рибного господарства. Її ухвалили за ініціативи Черкаської ОДА.

Стартувала осіння кампанія із Чорнобаївського району. На черзі – Золотоніський і Черкаський. Загалом у водойму випустять понад 74 тонни рослиноїдних риб.
У Черкаській області триває зарибнення Кременчуцького водосховища

– Уперше це відбувається коштом обласного бюджету, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Я вдячний обласній раді за підтримку наших ініціатив. На це зарибнення спрямували 2 млн грн. І це – тільки початок. Надалі доєднуватимуться також райони, що розташовані вздовж водосховища. Нинішній «транш» – це 10% від потреби, тому потрібно нарощувати обсяги. Загалом три роки тому ми активізували цей процес – шукаємо всі можливі джерела фінансування. Зокрема, тоді ми звернулись і до підприємств-забруднювачів водосховища. Таким чином залучили їх до відновлення ресурсів річок.

Увесь зарибок – із державного підприємства «Іркліївський риборозплідник рослиноїдних риб». Воно виграло відповідний тендер. Наразі зарибнюють водосховище товстолобиком. Цю рибу називають «санітаром водойми», бо поїдає водорості. Поки мальки не розійдуться по акваторії – місце зарибнення цілодобово охоронятимуть.
У Черкаській області триває зарибнення Кременчуцького водосховища

– «Іркліївський риборозплідник» знаний в Україні, – сказав очільник області. – І тут ми маємо подвійний ефект: із одного боку, відновлюємо водні ресурси, в чому давно є нагальна потреба, а з іншого – спрямовані кошти ще й працюють на економіку області.
31.10.2017 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter