Суд зобов'язав золотоніське ПП сплатити 381 368, 9 грн. штрафу за понаднормоване забруднення водойми

Як інформують у Золотоніській місцевій прокуратурі, рішенням Господарського суду Черкаської області від 18.08.2017 задоволено позовну заяву прокуратури про стягнення плати за скид понаднормативних забруднень з одного з приватних підприємств Золотоніського району.

Встановлено, що в вересні 2015 року між КП «Міський водоканал» та одним із приватних підприємств у Золотоніському районі укладено договори про надання послуг з постачання холодної води і водовідведення юридичним особам, відповідно до умов яких Виконавець зобов’язується своєчасно надавати Споживачеві відповідної якості послуги з постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов’язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором.

Згідно з Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України за №37 від 19.02.2002 року, Водоканал має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств та пред’являти Підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, а Підприємства зобов’язані виконувати в повному обсязі вимоги загальних та місцевих Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації та оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

Працівники КП «Міський водоканал» провели відбір проб стічних вод приватного підприємства, за якими здійснили лабораторні дослідження на вміст гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах, що потрапляють в каналізацію м. Золотоноша. За результатами чого, виявлено факт перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у стічних водах, що зафіксовано у протоколах дослідження стічних вод.

Приватному підприємству виставлено рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників на загальну суму 381 368, 9 грн.
Проте плата за скид понаднормативних забруднень в розмірі 381 368, 9 грн. приватним підприємством не сплачена.

За результатами розгляду позовної заяви прокуратури, Господарським судом задоволено її в повному обсягу та стягнуто з приватного підприємства заборгованість з плати за скид понаднормативних забруднень в розмірі 381 368, 9 грн.
28.08.2017 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter