Екоінспекція: Діяльність Черкаське ТОВ «Гранекс-Черкаси» завдала збитків довкіллю на 1 млн. 496 тис. грн.

Екоінспекція: Діяльність Черкаське ТОВ «Гранекс-Черкаси» завдала збитків довкіллю на 1 млн. 496 тис. грн. Як інформують у Державній екологічній інспекції в Черкаській області, відповідно до ухвали Придніпровського районного суду міста Черкаси проведена позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю «Гранекс-Черкаси». Для повного та всебічного дослідження питань надрокористування (використання підземних вод) були залучені спеціалісти ДП «Центрукргеологія» НАК «Надра України» та окремі фахівці.

За результатами перевірки встановлено ряд порушень, а саме: відсутність спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами), недотримання режиму першої зони санітарної охорони свердловин, незадовільний стан та відсутність тампонажу на свердловинах, що не експлуатуються. Вищезазначені недоліки порушують вимоги статті 23 Кодексу України «Про надра», статей 44, 93, 105 Водного кодексу України.

За порушення вимог природоохоронного законодавства в частині охорони підземних вод та надр на посадову особу ТОВ «Гранекс-Черкаси» накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Розраховані збитки, завдані довкіллю самовільним користуванням надрами (підземними водами) в сумі 1 мільйон 496,0 тисяч гривень.

Матеріали перевірки передані до Головного управління Національної поліції та Черкаського окружного адміністративного суду для вжиття заходів відповідного реагування
23.08.2017 12:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter