Держекоінспекція: Проби води в місцях загибелі риби на Черкащині виявили перевищення по хімічному та біологічному споживанню кисню та амоній-іонах

Як інформують в Держекоінспекції в Черкаській області, на 11 серпня 2017 року Державна екологічна інспекція у Черкаській області спільно із Держрибоохороною Черкаської області встановила три факти загибелі риби на території Чорнобаївського, Уманського та Городищенського районів. Для з'ясування причин загибелі риби відібрано проби води.

Результати вимірювань виявили перевищення по хімічному та біологічному споживанню кисню та амоній-іонах. Отже, ймовірними причинами загибелі риби є зниження швидкості течії, підвищення температури води, підвищення вмісту біогенних забруднюючих речовин. Особливе занепокоєння викликає підвищення концентрації синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) та фосфатів, які практично не знешкоджуються застарілими очисними спорудами.

Державна екологічна інспекція у Черкаській області направила керівні листи райдержадміністраціям та установам щодо організації заходів по недопущенню заморів риби та ліквідації можливих наслідків задухи, що погіршують умови існування водних живих ресурсів. Необхідно в першу чергу утилізовувати біологічні залишки, що утворюються при загибелі водних живих ресурсів.
15.08.2017 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter