Вихідними з центру Черкас не вивозили сміття, бо для комунальникам довелося б виплачувати зарплату в подвійному розмірі

Вихідними з центру Черкас не вивозили сміття, бо для комунальникам довелося б виплачувати зарплату в подвійному розмірі Купи сміття на вулицях міста, які накопичилися впродовж останніх днів, викликали обурення та низку зауважень до роботи профільних структурних підрозділів у мера Черкас Анатолія Бондаренка.

Як інформують у мцськраді Черкас, найбільше претензій у міського голови виникло через санітарний стан центральної вулиці Черкас – бульвару Шевченка. За його прибирання нині відповідає комунальне підприємство «ЧЕЛУАШ». За тим, чи здійснюються ці роботи, наскільки вчасно їх виконують та якісно, мусить пильнувати департамент житлово-комунального комплексу.

Натомість виконувач обов’язків директора цього департаменту Олексій Шкіньов під час оперативної наради тільки підтвердив, що востаннє сміття з бульвару Шевченка вивозили ще в п’ятницю.

Цю ж інформацію засвідчили і в «ЧЕЛУАШі». За словами в.о. директора цього КП Євгенія Семенова, на вихідних справді не прибирали, оскільки для цього б працівникам довелося б виплатити заробітну плату в подвійному розмірі. Він, стверджує, ніби в нього немає повноважень для підписання відповідних кадрових розпоряджень. За словами комунальників, загалом у них виникла проблема з фінансуванням заявок на прибирання міста.

Як розповіла директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, з 2 серпня набрав чинності закон, який регулює надання фінансової підтримки різних суб’єктам господарювання, у тому числі – й комунальним підприємствам, за новими правилами.

– У цьому році ми не зможемо прийняти бюджетний запит для отримання фінансової допомоги без позитивного висновку з Антимонопольного комітету України, – пояснила вона. – Раніше ми вже попереджали про це наші структурні підрозділи й наголошували на такій необхідності.

Як позитивний приклад Наталія Володимирівна навела КП «Черкасиелектротранс». Там дотрималися всіх необхідних процедур, тож тепер проблем із фінансуванням на цьому підприємстві не виникає.

Секретар міської ради Олександр Радуцький запропонував альтернативний вихід – аби ті комунальники, що працюватимуть під час вихідних, могли після цього брати «відгули» впродовж тижня. Такий досвід, каже, практикують у «Дирекції парків».

Міський голова Анатолій Бондаренко звернувся до всіх керівників комунальних підприємств не більше допускати подібних ситуацій.

«За будь-яких обставин наше місто повинно прибиратися, освітлюватися, жити, у звичному режимі. Це великою мірою залежить винятково від фаховості керівників підприємств, – сказав він та додав, якщо такі ситуації повторюватимуться, він ухвалюватиме відповідні кадрові рішення. – Мешканці не повинні відчувати дискомфорту через бюрократичні процедури».
14.08.2017 14:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter