ДО «Комбінат «Дніпро» в Смілі розпочне виробництво сонячних панелей за швейцарською технологією

Смілянське ДО «Комбінат «Дніпро» розпочне виробництво сонячних панелей за швейцарською технологією.
ДО «Комбінат «Дніпро» в Смілі розпочне виробництво сонячних панелей за швейцарською технологією

Такі можливості генеральний директор «Дніпра» (входить в систему Держрезерву) Наталія Матусевич обговорила із засновником та генеральним директором швейцарської компанії-стартапа «Designergy» Даніелем Лепорі. На зустрічі, яка відбулася безпосередньо на комбінаті Держрезерву у місті Сміла, були присутні також директор ДП «Златодар» Валерій Буркацький, національний координатор UNIDO Ігор Кирильчук та експерт проекту Євгенія Жорова, представники компанії UNASOLAR та німецької консалтингової компанії.

Директор швейцарської компанії «Designergy», яка виробляє інтегровані у покрівлю панелі, наголосив, що Україна дуже цікава їм для розширення ринку. А величезний потенціал для енергогенерації з енергії сонця та прекрасні кліматичні умови повинні сприяти реалізації цього потенціалу. Співпрацю з компаніями Держрезерву вони не обмежують лише проектами по встановленні сонячних панелей. Швейцарці зацікавлені також і у налагодженні безпосереднього виробництва в Україні унікальних по своїй суті TCR system.

«Головні принципи в роботі нашої компанії - це безпечність, надійність, легкість в експлуатації та гарантії якості», - зазначив Лепорі.

За словами генерального директора комбінату Наталії Матусевич, початок такого масштабного виробничого проекту на базі комбінату дозволить також перейти до ще більш активної фази запровадження енергоефективних технологій на підприємстві, а саме встановлення сонячних панелей на дахах комбінату.

«Комбінат «Дніпро» має 12 складів площею 60 тисяч квадратних метрів. Пілотний проект, про який сьогодні йшла мова, дозволить нам довести їх до конкурентного рівня і презентувати комбінат на ринку як рівного за можливостями конкурента, – зазначила генеральний директор комбінату. – Ми готові до активного впровадження енергоефективних технологій і відкриті до співпраці з інвесторами».

Під час зустрічі експерти оглянули територію та дахи складів, адже при проектуванні важливо врахувати усі параметри та вимоги, обговорити деталі та умови, розробити бізнес-план. Юридичну підтримку і грантову допомогу готова надати компанія UNIDO, яка співпрацює з Держрезервом по багатьох проектах.

За результатами першої зустрічі було домовлено в найкоротший термін розробити фінансову модель виробництва в Україні сонячних панелей за технологією швейцарської компанії, а також можливості встановлення таких модулів найближчим часом на підприємствах Держрезерву.
11.08.2017 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter