У МВК мріють підзаробити на спалених листях

У МВК мріють підзаробити на спалених листях Спалювати сміття, опале листя та гілля в Черкасах – дороге задоволення, оскільки за це доведеться платити значні штрафи. Для фізичних осіб сума коливається від 340 грн. до 1360 грн., а для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн. Адже правилами благоустрою м. Черкаси категорично заборонено спалювати сміття та опале листя на території міста. Перші звернення з цього приводу вже почали надходити на оперативну службу міськвиконкому «1505» та до муніципальної інспекції Черкаського міськвиконкому.
Як розповів заступник директора департаменту муніципальної інспекції Ігор Кіта, традиційно, з початком осіннього сезону у Черкасах частішають випадки спалювання листя, сухостійної трави та гілля. Про що небайдужі мешканці, які не бажають дихати смородом, повідомляють на телефон оперативної служби міськвиконкому «1505» або мобільний номер (050) 464-60-60. На кожний такий факт реагують інспектори муніципальної інспекції, щоразу виїжджаючи на виклики.
Винуватців не завжди вдається встановити , оскільки мало хто з порушників чекає інспектора на місці скоєння правопорушення. Тому інколи інспекторам доводиться працювати ще й пожежниками і гасити багаття.
Він наголошує, що спалювання відходів та рослинних залишків призводить до забруднення атмосферного повітря, а також створює задимлення міста. До того ж дим негативно впливає на здоров`я людини. Адже під час спалювання листя та відходів утворюються хімічні сполуки, які викликають серцево-легеневі захворювання і загострюють хвороби у астматиків та алергетиків.
– Із листям, як правило, горить безліч різноманітного сміття, і це суттєво посилює забруднення атмосфери. Приміром, при згорянні поліетиленового пакета в повітря потрапляє до 70 хімічних сполук, більшість яких – отруйні, – акцентує Ігор Кіта.
Як свідчить практика, більшість паліїв – фізичні особи. Хоча трапляється, коли розпалюють багаття працівники на території підприємств, установ чи організацій. Найбільше скарг щодо розгортання багать традиційно надходить із приватного сектора Черкас та мікрорайону «Дахнівка», де значна частина приватних садиб.
– Особливо наші люди «полюбляють» розпалювати вогнище на газонах, присадибних ділянках, лісових просіках, складуючи посохлу городину, гілля дерев та кущів, опале листя, що категорично заборонено, – зауважує Ігор Мечиславович.
За його словами, кожен житель Черкас має пам’ятати, що в місті можна цивілізовано вивезти сміття або самостійно компостувати на власній присадибній ділянці. І це, до речі, обійдеться значно дешевше, аніж сплатити штраф за його спалювання.
Домовитись про вивезення листя поблизу приватних домоволодінь, підприємств, установ чи організацій можна, зателефонувавши до:
• КП «Черкаська служба чистоти» - т. 64-32-66;
• КП «Екологія» – т.45-03-59;
• Служб утримання будинків» за місцем проживання:
– КП «СУБ Придніпровського району» – т. 73-03-03;
– КП «СУБ Соснівського району» – т.66-18-80; 37-70-31; 64-70-00; 63-04-09; 66-47-70.
– КП «СУБ» «Митниця» – т. 72-41-03; 32-52-42.
Там же можна дізнатися і вартість, виходячи з об’ємів сміття та його виду, повідомляють у черкаській міськраді.
05.09.2012 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter