У Черкаській ОДА створили робочу групу для розробки заходів з покращення екології Тясмину

У Черкаській ОДА створили робочу групу для розробки заходів з покращення екології Тясмину Обласна адміністрація спільно зі структурами екологічної сфери наразі розробляють поетапний план заходів покращення санітарного та екологічного стану річки Тясмин. Як інформують у Черкаській ОДА, для цього створили спеціальну робочу групу на чолі з першим заступником очільника області Віталієм Ковалем. Готується і відповідне розпорядження.

Зазначимо, до складу групи входять фахівці екологічної сфери, водних ресурсів, агропромислового розвитку, містобудівної діяльності, земельники, спеціалісти екологічної інспекції, рибоохоронної галузі. Пропозиції вже зараз активно напрацьовують та невдовзі спрямують до Мінприроди України і Держводагентства. Це дасть змогу залучити на реалізацію проекту кошти природоохоронного фонду держбюджету.

Зауважимо, Тясмин входить до басейну річки Дніпро і є правою його притокою. Протікає по Черкаській та Кіровоградській областях. Загальна площа водозабору річки становить 4 540 км2, довжина 161 км. З них 130 км проходить через Черкащину.

– Стан річки Тясмин є актуальним питанням по чотирьох районах області, зокрема Смілянському, Кам’янському, Чигиринському і Черкаському, – зазначив під час робочої наради в адміністрації перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – І тут маємо підходити до його вирішення комплексно, адже часткова розчистка річки не дасть бажаного ефекту. Про це свідчать і результати досліджень екологів та водників. Тож наше завдання – створити послідовний план ефективних дій, що дозволить у подальшому повністю відновити річку по всій території. Нагадаю, покращення гідрологічного стану річок передбачене завданнями як обласної програми охорони навколишнього середовища, так і Стратегії розвитку області.

Отож, на думку фахівців, необхідним є впорядкування прибережних захисних смуг Тясмину шляхом ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, визначення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг згідно з проектами землеустрою, розчистка бокової мережі каналів, особливо в районах сіл Хацьки, Нечаївка, Новоселиця, Зам’ятниця, Галаганівка, гідромеханізована очистка річки, капітальний ремонт існуючих гідротехнічних об’єктів (шлюзів-регуляторів) для можливості регулювання рівнів води, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд та ін.
15.03.2017 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter