На Черкащині готують регіональну програму поліпшення стану річок

Фахівці екологічної галузі, водних ресурсів готують нині пропозиції щодо поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок Черкащини. Їх буде внесено до окремої програми або розділу діючої нині в області програми охорони навколишнього природного середовища до 2020 року. Як нагадують у Черкаській ОДА, її затвердили рішенням обласної ради торік.
На Черкащині готують регіональну програму поліпшення стану річок

– Окрема програма або ж розділ міститиме не лише завдання з очищення річок у регіоні, реконструкції та будівництва очисних споруд, модернізації водопровідних і каналізаційних мереж, створення водоохоронних зон, – каже начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева. – Ми зможемо охопити й питання встановлення прибережних захисних смуг, реконструкції та утримання гідротехнічних споруд, шкідливого впливу підтоплень тощо.

– Черкащина – один із небагатьох в Україні регіонів, що вніс до Стратегії свого розвитку саме напрямок екологічної безпеки. Серед основних цілей якраз – створення умов для поліпшення стану довкілля, – зауважує перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – зокрема й покращення стану водних об’єктів. Це питання потребує комплексного підходу. Адже на практиці переконались: часткове вирішення не дає остаточного позитивного результату. Тож це дасть змогу покращити стан водних об’єктів у цілому.

За словами першого заступника, реалізація заходів дозволить поліпшити гідрологічний стан річок, запобігти порушенню використання земель в межах прибережно-захисних та водоохоронних зон водних об’єктів, зменшити негативний вплив від скиду недостатньо очищених стічних вод, покращити якість води.
19.01.2017 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter