На Черкащині насадження ялинок оберігають за допомогою квадрокоптера, фотопасток і тепловізорів

На Черкащині насадження ялинок оберігають за допомогою квадрокоптера, фотопасток і тепловізорів Лісівники Черкащини розпочали операцію “Новорічна ялинка”. Цього року для охорони лісових насаджень використовуються новітні технології, зокрема, квадрокоптер, фотопастки та тепловізори. Про це під час прес-туру розповів начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, передає кореспондент УНН-Центр.

“Працівники лісової охорони цілодобово чатують на нелегальних заготівельників ялинок. Цього року вперше їм на допомогу прийдуть квадрокоптери, камери з датчиком руху, що встановлюють на деревах, фотопастки та тепловізори”, - розповів Олександр Дзюбенко.

Лісничий Дахнівського лісництва В’ячеслав Шако продемонстрував роботу квадрокоптера журналістам.

“Ми використовуємо його не лише для охорони лісових насаджень. Так, о цій порі він дозволяє бачити досить великі діялнки лісу зверху і бачити людей, які заходять до лісу, бачити їхні дії. Але цей пристрій допомагає також боротись з лісовими пожежами влітку, або контролювати стан насаджень. Приміром, в Черкаському лісгоспі нині дуже болюча проблема — всихання лісу через певного шкідника. Так от, квадрокоптер допомагає визначити, які ділянки уражені, яка їх площа, що можна вдіяти на певному етапі”, - розповів Вячеслав Шако.
13.12.2016 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter