ДСНС про задимлення над Черкащиною: Дим може з`явитися з верхніх шарів атмосфери

ДСНС про задимлення над Черкащиною: Дим може з`явитися з верхніх шарів атмосфери Радник начальника управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко - про ймовірні причини задимлення над Черкащиною.

У продовження вчорашньої теми задимлення.

Як доповіли мобільні групи, що впродовж дня моніторили ситуацію у кількох районах навколо обласного центру, включаючи лівобережжя, рівень задимленості рівномірно однаковий практично усюди, а не лише у Черкасах. Відповідно, можна вести мову про те, що димова проблема Черкащан немає локального джерела.

Знову хочу зазначити, що а ні в Черкасах, а ні в Черкаській області, масштабних пожеж, здатних вплинути на стан повітря в обласному центрі, не було і не має.
Єдиний виняток, це незначне загорання торфу площею у 0,5 Га окремими осередками неподалік села Беспальча у Драбівському районі. Але задимленість від цього джерела не відчувається вже на відстані у 300 метрів.

І до речі, як пояснили в гідрометеорології, дим над землею може з’явитися з верхніх шарів атмосфери внаслідок певних атмосферних явищ, як то наприклад, тиск, вологість та відсутність вітру. І, до речі, у такому випадку первинне джерело диму може бути за сотні кілометрів від Черкас, або впродовж тривалого часу накопичуватися в атмосфері із багатьох малих джерел, а потім внаслідок метеорологічних змін раптово оповити певну територію. Так, наприклад, останніми днями, в природних екосистемах області пожежно-рятувальними підрозділами щоденно ліквідовуються десятки пожеж та загорань сухої трави. До того ж, не звертаючи уваги на застереження та заклики екологів та рятувальників, на присадибних ділянках триває масовий процес спалення громадянами хмизу, листя та сміття. Тому, мабуть кожному варто замислитися над тим, як ми самі ставимося до екології, забруднюючи річку ми ризикуємо отримати токсичну воду з під крана, а спалюючи листя чи сміття ми будемо з жахом спостерігати за астматичним кашлем наших дітей.
16.10.2015 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter