Черкаський водоканал обіцяє усунути сморід з каналізації, який не дає нормально жити людям у черкаській Соснівці

Нестерпний сморід зранку та ввечері не дає черкащанам, що проживають у провулку Боженка нормально жити. Його джерелом, як виявили місцеві жителі, є каналізаційний люк неподалік зупинки міського транспорту біля Першої міської лікарні. Щоб якось побороти сморід люди навіть прикидали люк землею. Проте це не допомогло.
Черкаський водоканал обіцяє усунути сморід з каналізації, який не дає нормально жити людям у черкаській Соснівці

Що цікаво, вдень смороду немає. Найсильніше він відчувається до 8 ранку, коли саме люди йдуть на роботу, і після 7 вечора, коли повертаються з неї. Екоактивістка Людмила Ткаченко, до якої звернулися черкасці, пов’язує це з піковими годинам, коли люди найактивніше навантажують каналізацію.

– Я сам місцева, сюдою ходжу на роботу, тому мені не потрібно розказувати про сморід. Я його відчуваю щоранку і коли ввечері засиджуюся на роботі, - підтверджує правдивість слів Людмила Ткаченко.

– У нас же тут і діти в садочок ідуть, і лікарня поряд. Але із-за цього смороду зранку тут ніхто встояти не може, - скаржиться житель провулку Василь Чепурний.
Черкаський водоканал обіцяє усунути сморід з каналізації, який не дає нормально жити людям у черкаській Соснівці

Інший місцевий житель Михайло розповідає, що сморід виник місяць-півтора тому, коли неподалік від люка провалився асфальт. «Можливо там щось зачепили, пошкодили», – припускає він.

Проте представник КП «Черкасиводоканал», який також прибув на запрошення Людмили Ткаченко, відзначив, що каналізація працює справно.
– Ніякого навантаження на цю каналізацію немає, все прокладено по проекту, - відзначає він.

І , дійсно, перший люк, який відкривають водоканалівці, щоб продемонструвати журналістам та місцевим жителям правдивість своїх слів, немає ніякого запаху. А от уже наступний, проблемний, який знаходиться всього лиш у парі метрів від попереднього, при розчищенні його від шару ґрунту та піднятті кришки люку війнув далеко не приємними пахощами.

– Найближчим часом ми розберемося, що викликає такий запах, та ліквідуємо його, - обіцяє представник «Черкасиводоканалу».

А от Людмила Ткаченко переконана, що проблема всього мікрорайону в тому, що тут відсутня каналізаційна система.

– Чому взагалі виникла така ситуація? Справа в тому, що в Соснівському мікрорайону відсутня каналізація. Це повноцінний район міста, в якому живуть люди, а от каналізації немає, є тільки вигрібні ями, – розповідає про витоки проблеми Людмила Ткаченко. – Так мало того, вода, яка потрапляє до вигрібів, після того просочується у ґрунти. Виходить, те, що ми виливаємо у каналізацію, ми потім і п’ємо. Тому якість води, яку вживають черкасці, з кожним роком погіршується.

Місцеві ж жителі сподіваються, що Черкаський водоканал найближчим часом розбереться з локальною проблемою, а міська влада зверне увагу на більш глобальну, адже мікрорайон не може і надалі існувати без повноцінної каналізаційної системи.
02.09.2015 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter