Радуцький звинувачує Бондаренка, що той перетворив черкаські парки на захаращений базар

Радуцький звинувачує Бондаренка, що той перетворив черкаські парки на захаращений базар  Черкаські парки потроху втрачають своє спрямування сімейного здорового відпочинку, перетворюючись на території, де активно здійснюється торгівля всіляким крамом, смажать шашлики, розставлені намети зі столиками.

Як повідомляють у міській раді Черкас, на це нарікає секретар міської ради Олександр Радуцький, стверджуючи, що нинішнє керівництво КП «Дирекція парків», у віданні якого перебувають усі паркові зони в Черкасах, мало уваги приділяє їх догляду. Зокрема, звертає увагу на некошені газони.

Як приклад, Олександр Романович наводить Долину Троянд, де, за його словами, трава поросла до такого рівня, що можна випасати домашню худобу:

– Я вже не пам’ятаю, коли в Долині Троянд росла конюшина. Це означає, що газон не утримується в належному стані. Влітку його, як мінімум, мали косити чотири рази. Тоді як це було зроблено лише напередодні Дня міста на початку червня. Як результат, ми маємо – раніше у Долині троянд проводили фестивалі, а тепер там можна будувати ферму і пасти корів! Подібна ситуація, на жаль, спостерігається і в інших парках Черкас.

На підтвердження своїх слів секретар міської ради продемонстрував висновки Державної екологічної інспекції області в ході перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у черкаських парках.

У документі йдеться, що перевірка проводилась у парках “30 років Перемоги”, “50-річчя Жовтня”, «Соснівський» та сквері “Хіміків”. За результатами проведених заходів встановлено порушення вимог ЗУ “Про природно-заповідний фонд”.

Зокрема:

– відсутність проектної та картографічної документації;
– відсутність документів, що посвідчують право на користування земельними ділянками;
– відсутність дозволу та ліміту на спеціальне використання природних ресурсів;
– недотримання встановленого режиму;
– використання територій природно-заповідного фонду не за цільовим призначенням (встановлення наметів, шашличних, майданчиків під кафе на газонах).

Інспекція розрахувала шкоду за нецільове використання територій ПЗФ, яку було завдано навколишньому середовищу внаслідок бездіяльності КП “Дирекція парків”. На виявлені порушення надано припис з чітким терміном на їх усунення. Матеріали цієї перевірки спрямовані до прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.

Також екологічна інспекція звернулася з проханням переглянути, чи відповідає кваліфікаційному рівню керівник КП “Дирекція парків” та доцільність його перебування на посаді.

на фото директор КП "Дирекція парків" Микола Бондаренко
04.08.2015 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter