На Черкащині розпочато підготовку до весняної повені

Черкаське регіональне управління водних ресурсів посилило цілодобове чергування на насосних станціях, дамбах в Черкаській, Полтавській та Кіровоградській областях задля уникнення затоплень і підтоплень при проходженні весняної повені, а також для безпеки мешканців і недопущення терористичних актів. Площа спостереження і захисту комплексами захисних гідротехнічних споруд охоплює близько 59 тис. га.
На Черкащині розпочато підготовку до весняної повені

Багаторічні спостереження дозволяють зробити висновки, що за несприятливих погодних умов існує ймовірність затоплення чи підтоплення заплавних земель р. Тясмин, а саме: сіл Черкаського району – Хацьки, Степанки, Бузуків, Вергуни, Нечаївка, Думанці, Чубівка; сіл Смілянського району – Залевки, Малий Бузуків, Голов’ятино, Гуляй-городок; сіл Чигиринського району – Деменці, Зам’ятниця, Медведівка, Новоселиця, Суботів, Галаганівка, Стецівка та м. Чигирин.

Земельні ділянки в прибережній зоні Кременчуцького водосховища, які можуть бути підтоплені, розташовані в межах трьох великих масивів: у верхів’ї водосховища, на Вільшанському і Оболонському масивах, з частковими підтопленнями сіл Канівського району – Келеберда, Сушки, Прохорівка, Пекарі та земельних угідь сіл Золотоніського району Бубнова Слобода, Матвіївка, а також земельні угіддя по заплаві р. Рось с. Хрещатик, садиби с. Межиріч. У верхів’ї водосховища землі затоплюються чи підтоплюються як при проходженні повені, так і за рахунок попусків Канівської ГЕС. Хвиля попусків по Дніпру простежується до самих Черкас, а по Росі до с. Гута Межирічська.
06.02.2015 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter