Черкасиводоканал: Через перепади температур труби в Черкасах "тріщать по швах"

Черкасиводоканал: Через перепади температур труби в Черкасах "тріщать по швах" У середу, 21 січня, на водопровідних мережах Черкас трапилось кілька серйозних аварій. Про це повідомляють на черкаському водоканалі. Серед причин комунальники називають тривалу експлуатацію трубопроводів та температурні перепади, які призводять до різкого відтавання замерзлого ґрунту. Від чого труби просто не витримують й тріщать по швах.

Як зазначає начальник цеху мереж водопостачання та водовідведення Василь Литвиненко, через такі погодні умови відбуваються поперечні переломи труб “поважного віку”, порушення стиків між трубами, їх розгерметизація, відгнивання врізок водопроводів тощо.

Так на перетині вулиці Сєдова та провулку Жилкоповського минулої доби було ліквідовано аварію, що трапилася внаслідок поперечного перелому чавунної труби діаметром 150 мм. Шляхом встановлення ремонтного хомута “ГЕБО” з поривом водоканалівцям вдалося впоратися за дві години.

А через порив на перетині вулиці Чорновола та провулку Пархоменка вчора 6 приватних будинків на декілька годин залишились без водопостачання, оскільки врізка водопроводу на пров. Пархоменка від магістральної мережі діаметром 150 мм вщент прогнила. Комунальники оперативно виконали зварювально-монтажні роботи, замінили пошкоджену ділянку труби та відновили водопостачання.

Водночас прихований порив стався на розі вулиць Рябоконя-Петровського. Працівники цеху мереж ВіВ ймовірною причиною називають порушення герметизації чавунної труби корінням дерев, що знаходяться над трубопроводом. Вода у цьому випадку не вийшла на поверхню, а почала підтоплювати тепломережі.

Наразі аварійну ділянку тимчасово перекрито та встановлено глушку. Водоканалівці методом санації вже сьогодні планують прокласти 20 метрів ПЕ труби діаметром 110 мм.
22.01.2015 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter