Коваленко з`їздила на ще одну бюджетну "ничку" Тулуба - "вічне" будівництво очисних споруд у Золотоноші

Як інформують у Черкаській облраді, 6 жовтня Валентина Коваленко відвідала будівництво очисних споруд в Золотоноші.

Цей візит було заплановано після того, як група мешканців села Хвильово-Сорочин Золотоніського району разом з Деньгівським сільським головою Ларисою Головань приїхали і поскаржилися на незадовільну роботу очисних споруд райцентру, звідки у річку Суха Згар скидаються нечистоти і вона фактично перетворилася на стічний канал, в якому загинуло все живе. Окрім того, стоки через грунтові води потрапили в криниці сільських жителів і ті практично залишилися без питтєвої води. Якщо будівництво очисних споруд не завершити, на людей чекає справжня екологічна небезпека. Ця біда триває вже десятки років, а влада хоч і виділяє на реконструкцію очисних споруд колосальні гроші, але об’єкт перетворився на такий собі довгобуд, де спритники лише відмивають кошти.

Валентина Коваленко разом з директором Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Олегом Різником, керівниками міста і району Віталієм Войцехівським та Валерієм Саранчею, депутатом обласної ради Віталієм Поляхом, депутатами районної ради, керівниками відповідних служб міста Золотоноші виїхала на місце спорудження очисних споруд і вивчила ситуацію щодо освоєння коштів, виконання робіт та перспективи їх завершення.

Було з’ясовано, що на сьогодні очисні споруди виконують первинну очистку, в ході якої задіяні пісковловлювачі та відстійники. Звичайно, цього замало. На черзі введення в дію другої черги очистки, що безумовно сприятиме ефективнішій фільтрації стоків, що потрапляють сюди з багатоповерхівок міста, а також підприємств Золотоноші.

Саме в ході будівництва другої черги разом з колишньою владою зникли й підрядники, не закінчивши монтаж певного обладнання. З ситуацією розбирається прокуратура, але поки що їхні зусилля не принесли результатів.

Голова обласної ради, ознайомившись безпосередньо на об’єкті зі станом справ, зазначила, що вкотре переконалася, як на таких і подібних об’єктах попередня влада відмивала кошти.

–Для цього не треба щось вигадувати, адже коли з підрядником зникає і документація, то які думки це викликає? – запитує голова обласної ради.

– Сюди не допускали ні місцеву владу, ні контролюючі органи для перевірки робіт. Ви ж уявіть: з 2004 по 2013-ий рік на реконструкцію очисних витратили 24 мільйони гривень. А зроблено на дещицю – фільтрів немає, пульти управління, що було встановлено, поржавіли і вже не придатні для експлуатації. Фірми, яка їх монтувала, вже немає. Бракує схем по електриці. Документи зникли, залишились лише англійською, тепер їх перекладають. Відкрита кримінальна справа. Загалом очисні нам перейшли в такому стані, що для їх введення в дію треба ще не один десяток мільйонів, — констатує Валентина Коваленко.

– Варто зазначити, що Сергій Тулуб змінив на посаді директора департаменту чотирьох осіб. Поки людина вникла у хід спорудження, поки розібралася з реальним станом, то її звільняли, – додала голова обласної ради.

Директор Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Олег Різник підтвердив, що на виконання робіт було спрямовано всього загалом більше 20 млн. гривень. За його словами, для завершення в цілому реконструкції очисних споруд необхідно ще не менше 15 млн. гривень.

Однак він зауважив, що і зараз на окремих об’єктах роботи тривають. Це дозволить вже за кілька місяців закінчити другу чергу реконструкції та розпочати третю.

– Ми проконтролюємо, щоб за кілька тижнів змонтували обладнання, яке очікуємо. Тобто ми плануємо вже в грудні запустити другу чергу в роботу. Як наслідок, впродовж місяця-двох екологічна ситуація у річці Суха Згар повинна покращитись.
Коваленко з`їздила на ще одну бюджетну "ничку" Тулуба - "вічне" будівництво очисних споруд у Золотоноші
07.10.2014 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter