Черкасиводоканал: Чверть черкаських автомийок зливають відходи невідомо куди

Черкасиводоканал: Чверть черкаських автомийок зливають відходи невідомо куди Цього тижня інспекція з контролю за водокористуванням та промисловим водовідведенням КП “Черкасиводоканал” провела низку обстежень автомийок Черкас. Фахівці водоканалу мали на меті виявити установи без централізованого водовідведення і перевірити наявність у них договорів з підприємцями-перевізниками на вивіз, злив та очищення рідких відходів.

– Ми перевірили майже 60 автомийок, з яких без централізованого водовідведення, тобто з вигрібними ямами, виявили 18. Із цих вісімнадцяти установ лише три мають договір на вивіз рідких відходів. Із трьох лише одна мийка має договір і на вивіз, і на злив та очищення, – констатує невтішні цифри начальник інспекції з контролю за водокористуванням та промисловим водовідведенням Микола Мосур. – Куди зливають небезпечні для довкілля відходи з інших п’ятнадцяти мийок – питання відкрите. Адже перевірити куди зливають ці речовини ті підприємці, що вивозять відходи майже неможливо.

Підприємці, які не приєднані до міської каналізаційної мережі, але мають необхідність вивезти рідкі відходи, укладають угоди із перевізниками, що мають спеціальний транспорт – асенізаційні машини – на вивіз. Своєю чергою перевізники мають укласти договір із КП “Черкасиводоканал” на злив і очищення цих речовин через зливну станцію підприємства. Такий порядок чітко визначено у Правилах приймання стічних вод у каналізаційну мережу міста Черкаси.

Мийкам, що не надали відповідних договорів на вивіз, злив і очищення рідких відходів водоканалівці надали акти-приписи на укладання таких угод. У двотижневий термін вони мають надати підприємству ці угоди. Час спливає, а договорів все немає, тому надалі горе-підприємці матимуть справу із Державною екологічною інспекцією у Черкаській області.
05.09.2014 08:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter