Німці займатимуться ландшафтним плануванням Канівського району

Німці займатимуться ландшафтним плануванням Канівського району Учора в Черкаській облраді відбулася зустріч першого заступника голови обласної ради Володимира Вовченка з представниками Берлінського технічного університету – науковим співробітником Ані Мей, професорами Хейлендом та Хоппенстедтом в рамках реалізації українсько-німецького проекту щодо ландшафтного планування.
Як інформують у прес-службі Черкаської облради, в зустрічі взяли участь директор Інституту географії НАН України академік Леонід Руденко та спеціалісти інституту, представники Головного управління Держкомзему в Черкаській області, державного управління охорони навколишнього природного середовища, управління промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, надзвичайних ситуацій, лісового та мисливського господарства, управлінь водного господарства, вищих навчальних закладів області та інші.
Володимир Вовченко зазначив, що це вже друга зустріч. Перша відбулася місяць тому і тоді німецька сторона залишила свої пропозиції. Нині необхідно буде обговорити та оцінити пропозиції, зокрема, на прикладі Канівського району, який рекомендується в якості модульного об’єкта.
Професор Хейленд, презентуючи проект, відзначив, що головне завдання ландшафтного планування – якомога краще поєднати умови проживання людей до природних умов або навпаки, якнайкраще природні умови пристосувати до комфортного проживання людей. Хоча насправді наука розглядає це не так спрощено. Сьогодні не просто створюються парки, сади, упорядковуються газони, озеленюються ті чи інші ділянки, плануються рельєфи. Сьогодні обов’язково враховуються соціологічні, економічні і екологічні проблеми плюс ландшафтне планування.
«У Німеччині таким плануванням покрита вся територія країни, – розповів далі професор Хейленд. – Ми вже досконало вивчили і знаємо, де придатні землі для проживання людей, де ризиковані, і архітектори прислухаються до наших рекомендацій».
Вовченко подякував німецькій стороні за участь та наміри надати відповідну допомогу та наголосив, що прийшла, очевидно, пора ламати стереотипи: раніше ми брали від природи усе, завойовували її, а тепер треба уміло, розумно, збалансовано розпоряджатися природними ресурсами. Ландшафтне планування впродовж двох років має бути здійснене в кожному районі області. А розпочнеться, як і заявили керівники проекту, з Канівщини.
26.04.2012 09:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter