Потрапляючи в Дніпро, 1 грам фосфатів стимулює створення 10 кг. синьо-зелених водоростей

Потрапляючи в Дніпро, 1 грам фосфатів стимулює створення 10 кг. синьо-зелених водоростейНезабаром в Україні заборонять більшість засобів гігієни - Міністерство екології та природних ресурсів ініціює заборону ввезення в Україну побутових миючих засобів на основі фосфатів. Найближчим часом парламент має розглянути відповідний законопроект, підготовлений Мінекології. У перспективі – повна заборона на законодавчому рівні їх використання в Україні. Наша країна може приєднатися до ряду провідних європейських країн, де вже введено таку заборону – через негативний вплив фосфатів у засобах гігієни на здоров'я й довкілля. Про це йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
– Очисні споруди, збудовані десятки років тому, не розраховані на сучасні навантаження – і уже не справляються із переробкою усіх забруднених стічних вод. Потрапляючи зі стоками до водойм, фосфати негативно впливають на стан довкілля, - констатувала менеджер із корпоративних зв’язків ТОВ «Емвей Україна» Олена Якимчук. - У результаті потрапляння у воду всього 1 грама фосфатів з’являється 10 кг синьо-зелених водоростей - саме тому у останні роки Дніпро постійно «цвіте». Водорості активно поглинають кисень, що призводить до кисневого голодування всього живого у цій воді: гине риба, гине сама річка. Зверніть увагу - улітку видимість у Дніпрі зараз складає до 3 метрів – при нормі не менше 5 метрів.

- Останнім часом Дніпро у межах Черкас починає «цвісти» дуже рано: якщо раніше «цвітіння» починалося із серпня, то тепер – уже із червня. Картина раннього «цвітіння» повторюється останні 10 років, коли ми дійсно почали використовувати значно більше хімічних засобів гігієни, - зазначила завідуюча відділенням комунальної гігієни ДЗ «Черкаська міська СЕС» Ніна Іванівна Єгольнікова. - За останній час промисловість Черкас не дає стільки скидів, як колись – і 80% сьогодні становлять побутові стоки. Всім відомо, що для підживлення рослин у сільському господарстві використовуються саме фосфатні добрива.
Потрапляючи у воду, фосфати діють як ті ж добрива - для росту водоростей, і особливо це небезпечно для малих річок. Оскільки фосфати негативно впливають на мікроорганізми, за допомогою яких відбувається очищення стічних вод, то процес очищення стоків відбувається із порушенням. Важливо, що саме цю воду ми потім зазвичай і п’ємо. Санепідслужба проводить постійний моніторинг стану річкової води: протягом року вода досліджується на вміст хімічних та мікробіологічних показників, різних компонентів, зокрема – і фосфатів та поверхнево-активних речовин, що входять до складу миючих засобів. Цьогоріч вода у Дніпрі за мікробіологічними показниками не перевищувала гранично допустимих концентрацій, проте показники були на межі.
24.01.2012 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter