ЧМР: З 1 липня в черкаських тролейбусах впроваджується електронна оплата за проїзд. Як можна буде розраховуватися?

Від 1 липня в тролейбусах, які курсують Черкасами, запрацює електронна оплата за проїзд. Як інформують у ЧМР, пасажири зможуть розрахуватися за проїзд кількома способами: карткою будь-якого банку, телефоном чи смарт-годинником, які підтримують технологію безконтактної оплати, або ж придбати одноразові квитки в мережі платіжних терміналів (McLaut). Їх у нашому місті кілька сотень, вони є практично у всіх магазинах.

Напередодні міський голова Анатолій Бондаренко разом з командою заступників протестували роботу валідаторів, які встановлені у 81 муніципальному тролейбусі.

– Впровадження електронного квитка є одним із масштабних проектів, над яким ми працюємо для більш якісних пасажирських перевезень. Це один із тих кроків, який необхідний для створення комфорту і зручності транспорту в нашому місті. Відтепер ми і наше комунальне підприємство матимемо прозорий контроль за оплатами проїзду, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – У перспективі за допомогою автоматичної системи оплати обліку проїзду ми зможемо аналізувати поїздки пасажирів. Це дозволить у разі необхідності скоригувати рух транспорту, де потрібно – змінювати схеми руху маршрутів, збільшувати чи зменшувати кількість машин.

Над впровадженням безготівкової системи оплати проїзду працювала компанія «Смарт Тікет Технолоджі» спільно із платіжною системою «Visa».

– Ми вітаємо Черкаси із втіленням такого важливого кроку для розвитку міста з технологічної точки зору, – говорить представник компанії «Смарт Тікет Технолоджі» Олексій Шуліка.– Запровадження такої послуги дозволяє розвиватися транспортній галузі та унеможливить будь-яку корупційну складову. Це, водночас, свідчить про те, що в черкаській мерії налаштовані на прозорі відносини з перевізниками, з бізнесом. Ми дякуємо міському голові Анатолію Бондаренку, його першому заступнику Сергію Тищенку за співпрацю для втілення проекту.

Комерційний директор компанії «Смарт Тикет Технолоджи» Вадим Чередняк звертає увагу пасажирів на те, що квиток, придбаний за готівку в терміналі, діятиме впродовж семи днів. Його сканувати один із облаштованих у тролейбусі валідаторів, про що інформуватиме відповідна наліпка поруч.

Контроль за оплатою проїзду в тролейбусах здійснюватимуть контролери. Банківська картка буде перевірятися за допомогою ручного валідатора: він відображатиме час та дату здійснення проплати.

– Найближчим часом ми імплементуємо можливість користування мобільним додатком, який дозволить людям оптимізувати свої витрати на проїзд, – говорить Вадим Чередняк. – Наступний етап – це впровадження картки містянина.

Для людей, які мають право на пільги, пенсіонерів за віком, учнів, студентів, медичних працівників комунальних закладів, соціальних працівники територіальних центрів зберігається безоплатний проїзд.

Для цього із собою необхідно мати при собі відповідні посвідчення. Для решти пасажирів вартість квитка становитиме 10 гривень.
30.06.2022 17:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter