На Черкащині побували представники Уповноваженого ВРУ з прав людини

На Черкащині побували представники Уповноваженого ВРУ з прав людини За інформацією Черкаської ОДА, до Черкащини приїздили представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий. Про результати моніторингового візиту поінформували під час сьогоднішнього брифінгу.

Попередньо спільно з представниками структурних підрозділів ОДА, інших структур, громадських організацій провели робочу зустріч – за участі заступниці голови ОДА Лариси Кошової.

Пані Філіпішина на брифінгу розповіла, що Черкащина – 4 регіон, що відвідали з перевіркою. Під час робочої наради говорили про рівень виплати заробітної плати, ситуацію з безробіттям, доступ до медичних, освітніх послуг, отримання державної допомоги, передбаченої законом, ситуацію з дітьми, зокрема сирітство, проживання в сімейних формах тощо. Окрему увагу приділили питанню домашнього насильства, показники надання допомоги дітям, а саме: наскільки вона є якісною та об’єктивною.

Аксана Анатоліївна наголосила, що зосередили увагу на результатах перевірок геріатричних пансіонатів, психоневрологічних закладів, зокрема про те, що потрібно робити області, аби ліквідувати недоліки, виправити ситуацію.

В області, за словами представниці Уповноваженого, виявили низку зауважень, зокрема щодо заборгованості з виплати зарплатні, темпів усиновлення, кадровий дефіцит у сфері охорони здоров’я та ін.

– Однак є й позитивні моменти. Зокрема показник рівня повного циклу вакцинації в області є вищим за середній в Україні. Є позитив у сфері захисту прав дітей. Адже область намагається об’єктивно виявляти рівень соціального сирітства й вчасно надавати дітям статус позбавлення батьківського піклування. Суттєво зменшилась кількість дітей в дитбудинках – на 21%, – сказала пані Аксана.

Щодо домашнього насильства вона зазначила, що існує потреба в підвищенні рівня оперативного виявлення випадків домашнього насильства. Кількість їх в Україні значно зросла, враховуючи вимушене перебування дітей вдома, зокрема на дистанційному навчання, через поширення коронавірусу.

Водночас представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий розповів детальніше про перевірки в закладах соціального захисту, зокрема дитячих будинках-інтернатах, пансіонатах.

– Загалом мета нашої зустрічі – налагодити співпрацю зі структурними підрозділами, – зауважила Аксана Філіпішина, – спонукати до того, аби зусилля були об’єднаними, засвідчити області позицію Уповноваженого про те, що ми не є каральним органом, а тим, який повинен допомогти органам влади, ми – очі й вуха, щоб виявляти реальну ситуацію в комунальних закладах області. Усі ми налаштовані на те, аби ситуація з правами людини змінилась на краще. На меті також – поновлення порушених прав.
25.06.2021 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter