До 30-річчя Незалежності в Черкасах відзначать жителів міста, що боролися за незалежність України

Виконавчий комітет Черкаської міської ради вирішив окремо відзначити до 30-річчя незалежності всіх містян, які у минулому столітті активно боролися за незалежність України. Як інформують у міськраді Черкас, таких людей у місті близько сотні.

Ініціатива відзначити черкаських ветеранів незалежності належить Черкаському міському відділенню Всеукраїнського об’єднання ветеранів, яке звернулося до департаменту освіти та гуманітарної політики із проханням затвердити списки борців за незалежність України у XX столітті на території міста Черкаси та видати їм або родичам померлих осіб посвідчення із зазначенням даного визнання.

Ще у 2015 році Верховна Рада прийняла закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», який був спрямований на визнання учасників боротьби за незалежність, на визначення напрямів державної політики щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам’яті про боротьбу та борців за незалежність.

Утім, не всі громади встигли глибоко опрацювати історичний пласт, пов’язаний із боротьбою за незалежність, та належно вшанувати учасників цієї боротьби. Більше того, враховуючи те, що законодавець не визначив порядок надання правового статусу борців за незалежність України в XX столітті, зокрема членам Народного Руху України за перебудову (Народний Рух України) до 24 серпня 1991 року, представники Черкаського міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів попросили міського голову та міськвиконком це зробити на місцевому рівні.

Тож тепер Черкаси стануть четвертим містом країни після Чернівців, Києва та Хмельницького, які втілять норми закону на практиці та вшанують містян, що боролись за українську незалежність. Список борців буде широко оприлюднено та назавжди закарбовано на скрижалях черкаської історії. Самим же ветеранам буде в урочистій атмосфері вручено відповідні посвідчення.
07.05.2021 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter