Делегація з Батумі долучиться до обговорення того, якою має бути набережна Дніпра в Черкасах

Публічні консультації з бізнесом, освітніми закладами, експертні інтерв’ю, опитування, напрацювання чітких проектів та індикаторів для оцінки стратегії – такі найближчі кроки окреслив комітет стратегічного планування під час своєї зустрічі, яка відбулася 1 квітня. За інформацією міськради Черкас, почали її із презентації представниками різних депутатських фракцій свого бачення того, куди в майбутньому мають рухатися Черкаси. Усе це ляже в основу майбутньої стратегії.

Модерувала зустріч виконавчий директор Інституту «Республіка», експертка Олександра Гліжинська.

– Одним із важливих етапів, які ми плануємо, – оцінка напрацьованих попередньо стратегічних цілей. Для цього ми будемо проводити низку опитувань із представниками бізнесу, аби зрозуміти наскільки вони можуть бути реалізовані в Черкасах та чи взагалі будуть підтримані бізнесом, – прокоментувала вона. – Далі ми працюватимемо над конкретними проектами під стратегічні цілі і показниками, які дозволять у майбутньому оцінювати стратегію та розуміти, в якому напрямку рухатися. Дуже важливо, щоб візія Черкас відповідала і баченню громади міста, і депутатського корпусу.

Перший заступник міського голови Сергій Тищенко розповів, що до наступного засідання комітету долучиться делегація з грузинського міста Батумі – ті хто творили його вражаюче грандіозне оновлення.

– Батумі – один зі світових прикладів ефективного менеджменту. Залучення іноземних інвестицій і продумана стратегія за кілька років перетворили занепадаюче місто в один із головних туристичних центрів кавказького регіону, – прокоментував Сергій Тищенко. – Досвід грузинських колег та їх напрацювання із розвитку туристичної інфраструктури будуть корисні при формуванні стратегії розвитку нашого міста. 13-кілометрова набережна зона в Черкасах має стати локомотивом майбутніх перетворень і родзинкою не лише міста, чи навіть області, а й всієї Наддніпрянщини.

Під час зустрічі представники різних політичних сил, які обралися до Черкаської міської ради, окреслили свої пропозиції стосовно майбутнього розвитку Черкас. Більшість зійшлись на тому, що однією із унікальностей Черкас, є Дніпро. А вже нього слід розвивати різні проекти – інфраструктурні та туристичні, аби гості та й самі жителі обласного центру розуміли, чим можна себе зайняти на 2-3 дні для відпочинку.

Поза тим, усі присутні зійшлись на важливості розвитку таких напрямків, як безпека, інноваційні рішення (наприклад, для сповіщення жителів про аварійні ситуації, затори тощо), медичний туризм, транспорт, житлово-комунальний комплекс, екологія, поводження зі сміттям, а ще – створення умов для бізнесу та інвесторів.

– Дуже важливо розуміти: за рахунок чого ми переходитимемо від ідеї про успішне місто до результату, – висловився секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін. – Винятково коштами бюджету міста зробити це буде складно. Мабуть навіть і нереально. Тож, вважаю, що нам треба посилити співпрацю із бізнесом та потенційними інвесторами. Запитати, чого їм не вистачає, щоб саме в Черкасах вони створювали нові робочі місця та щоб у них з’явилося бажання вкладати кошти в нові креативні проекти на території міста.

Як зауважила Олександра Гліжинська, усі думки депутатського корпусу врахують під час формування фінальної версії стратегії, утім, для остаточних рішень проведуть публічні консультації із бізнесом та опитування в експертному колі.
02.04.2021 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter