Визначено 5 учнів, які отримуватимуть стипендію голови Черкаської облради

Визначено 5 учнів, які отримуватимуть стипендію голови Черкаської облради За інформацією Черкаської облради, комісія з питань призначення стипендії голови обласної ради обдарованим дітям розглянула 32 заявки та визначила 5 черкащан, які мають значні досягнення у спорті, мистецтві та сфері освіти. Діти отримуватимуть по два прожиткових мінімуми щомісячно упродовж року.

Засідання провів перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко.

- У сфері освіти стипендію отримуватимуть:

Ель Анссарі Маліка Абдельазізівна, яка навчається у Смілянській загальноосвітній школі. Упродовж лише останніх двох років вона активно бере участь у всеукраїнських та міжнародних мовно-літературних конкурсах та займає там призові місця.

- Треба заохотити учнів, які беруть участь в олімпіадах та різноманітних освітніх конкурсах, адже ці діти активно займаються, проте їхні досягнення навіть при вступі до вищих навчальних закладів не оцінюють. Такі абітурієнти не мають жодних додаткових балів, - зауважила депутатка обласної ради Ірина Топчій.

Білоусова Катерина Олександрівна - учениця Христинівського ліцею. Школярка лише за останні кілька років виборювала призові місця у різноманітних всеукраїнських олімпіадах, зокрема з української мови та літератури, географії, біології, трудового навчання, фізики, хімії, англійської мови тощо.

- Вражає різноманітність інтересів школярки, не багато дітей можуть бути однаково успішним у стількох сферах, - прокоментував депутат обласної ради Олег Куклін.

- У сфері фізичної культури та спорту:

Крот Максим Андрійович - учень Черкаської загальноосвітньої школи. Хлопець виховується у сім’ї бабусі і з 2011 року займається кікбоксингом, входить до основного складу юнацької збірної Черкаської області з кікбоксингу (WAKO) та має перший спортивний розряд. Із 2013-го року він виборює призові місця на обласних та всеукраїнських змаганнях із цього виду спорту.

За словами очільника управління у справах сім'ї, молоді та спорту ОДА Івана Солодкого, загалом надійшло 12 кандидатур на відзначення стипендією, багато дітей мають чималі досягнення у цій сфері.

Снесар Анастасія Віталіївна, вихованка комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ЧМР, майстер спорту України з морських багатоборств також вона є членом збірної команди України. Анастасія брала участь у численних обласних та всеукраїнських змаганнях, де виборола призові місця, а також має сертифікат Окремого юнацького підрозділу при 503 окремому батальйоні морської піхоти при проходженні ІІ етапу вишколу морського піхотинця.

У сфері культури та мистецтва стипендію отримуватиме десятирічна Самовол Марія Олександрівна. Дівчинка навчається у Гельмязівській загальноосвітній школі. Із 2019-го року вона перемогла у кількох десятках конкурсів всеукраїнського та міжнародного рівня. Марія співає, займається творчістю та виступає із дорослими колективами.

За словами Романа Сущенка, комісія щорічно визначатиме претендентів, які отримуватимуть стипендію. Це хороша мотивація для дітей розвивати свої таланти у різних сферах.
29.03.2021 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter