У Черкаській міськраді триває робота над концепцією розвитку міста

Як інформують у міськраді Черкас, відбулося засідання комітету стратегічного планування в оновленому складі. На ньому презентували результати проведених за останні кілька років соціологічних досліджень, опитувань та всі зібрані ідеї. Усе це напрацьовували в форматі «бізнес-влада-громада». Під час наступних зустрічей планують зосередитися на основних пріоритетах.

Міський голова Анатолій Бондаренко, який взяв участь у заході, висловив переконання: майбутня стратегія має стати головним документом для Черкас.
У Черкаській міськраді триває робота над концепцією розвитку міста

– Впевнений, що всі зібрані ідеї в майбутньому трансформуються в реальні дії й ми зможемо максимально використати потенціал нашого міста для його розвитку, – прокоментував він. – Стратегія має бути дороговказом для всієї черкаської громади.

Перший заступник міського голови Сергій Тищенко, який очолює комітет, висловив упевненість, що завдяки якісній стратегії Черкаси зможуть поліпшити інвестиційний клімат, реалізувати багато культурних і соціальних проектів, що допоможуть розкрити потенціал та підвищать імідж міста.

– Сьогоднішнє засідання заклало фундамент великого проекту стратегічного розвитку й, сподіваюсь, великого майбутнього Черкас. Дякую всім членам комітету і працівникам міської ради, що готували матеріали, за активну участь і наполегливу роботу, за свіжі ідеї, дискусійні питання, і головне – за ентузіазм і віру, – прокоментував він. – Лише щире бажання якісних змін, дасть життя новому кращому майбутньому міста.

Начальник відділу стратегічного розвитку Леся Фанцетта окреслила глобальні цілі сталого розвитку, які прийняті світовими лідерами на Саміті ООН. Водночас, назвала головні напрямки національної економічної стратегія на період до 2030 року. На її переконання, Черкаси на шляху до затвердження власного стратегічного документу не можуть стояти осторонь тенденцій, які існують в Україні та за її межами.

Серед головних викликів, які постають перед суспільством та черкаською громадою, назвали зміну клімату, пандемію COVID 19, глобальне переманювання людського капіталу, відмирання традиційних професій, потреба в постійному здобутті нових кваліфікацій, загроза безпеці, пов’язана з війною на сході України, регіональні диспропорції, а ще – старіння населення, відтік студентів із міста, зростання кількості відходів та відсутність комплексної автоматизації управлінських процесів.

Під час стратегічних сесій, які проводив департамент економіки та розвитку, визначали й унікальність міста. На думку учасників, Черкаси – це місто води (Дніпро, довжина прибережної смуги біля Черкас 16 км), зелене місто, козацьке місто (історична батьківщина Богдана Хмельницького), географічно розташовано в центрі України, місто хіміків (радянські часи) та курортне місто (із 19 століття).

У Черкасах, за попередніми дослідженнями, людей приваблюють «парки, Долина троянд, Дніпро, зоопарк, дороги, фонтани, місця для відпочинку, ТРЦ, Пагорб Слави».

У результаті проведених раніше зустрічей та стратегічних сесій наразі виокремили чотири пріоритети: «Заможне місто» (що забезпечує стимулювання економічного), «Місто можливостей» (про розвиток людського потенціалу), «Здорове місто» (про екологію і здоров’я) та «Комфортне і розумне місто» (це про просторовий розвиток – архітектуру, дизайн, доступність, інклюзивність, комфорт, житло, безпеку, цифрову трансформацію).

Крім того, команда Інституту «Республіка» окреслила розроблений разом із представниками ініціативи «Активна Громада» аналітичну записку концепції стратегії Черкас.

За словами директора департаменту економіки та розвитку Ірини Удод, через два тижні комітет стратегічного планування проведе чергову зустріч, під час якої обговорять подальші пріоритети та індикатори для реалізації майбутньої стратегії.
18.03.2021 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter