DataLife Engine > Культура > "Обратка"...

"Обратка"...


17-12-2019, 18:10. Разместил: victor
Вчора в Черкасах місцевій діячці Наталії Вернидуб двоє невідомих людей облили фарбою вхідні двері квартири.
"Обратка"...

Як пише 18000, близько 11-тої ранку… двоє невідомих чоловіків, один з яких був у камуфляжі, проникли до під’їзду і, скоріш за все, саме вони вчинили акт вандалізму. Сама ж Наталія у цей час перебувала вдома і зреагувала лише на різкий запах фарби після інциденту…

Вернидуб вважає, що обливання фарбою її дверей – то відповідь за її ж акцію 29 березня 2019 року.
"Обратка"...

У той день вона облила червоною фарбою пам’ятний знак радянським військовим, загиблим в Чехословаччині в 1968 році. У такий спосіб, пояснювала тоді Наталія Вернидуб, вона висловила протест проти агресії СРСР в Чехословаччину , а також до купи – її протест проти «радянщини» та руського міра». Після їй надходили погрози від різних ветеранських організацій та окремих воїнів-інтернаціоналістів…
"Обратка"...

Що тут скажеш, крім того, що слід уважно читати надписи на пам’ятних знаках й намагатися думати…

На пам’ятному знаку, облитому Вернидуб, написано «Полеглим у Чехословаччині». У 1968 році. Цей знак є складовою частиною меморіального комплексу на честь воїнів-інтернаціоналістів, що загинули в Афганістані в 1979-1989 роках.

20 серпня 1968 року було розпочато операцію «Дунай». Військові з’єднання п’яти країн Варшавського Договору – СРСР, Польщі, Угорщини, НДР та Болгарії – вторглися в Чехословаччину (ця країна теж входила до Варшавського договору). Керівництво Чехословаччини спробувало побудувати «соціалізм з людським обличчям», радикально демократизувавши внутрішнє життя, дозволивши свободу слова, зібрань та фактично ввівши багатопартійність.

Результатом операції "Дунай" стала загибель 108 жителів Чехословаччини (поранено понад 500). Під тиском Москви в Чехословаччині сталася зміна керівництва та згорнуто всі реформи. Є більш ніж вагомі підстави вважати Леоніда Брежнева, членів радянського Політбюро, керівників 4 братніх комуністичних партій – військовими злочинцями, дії яких призвели до загибелі великої кількості людей та були грубим втручанням в справи суверенної держави...
"Обратка"...

Але чи є злочинцями солдати країн Варшавського договору? Це були не добровольці, а військовослужбовці регулярної армії, які приймали присягу та виконували накази командирів. Що було з тими, хто робив навпаки, можна прочитати, перейшовши за цим посиланням (тут уривок з книжки Віктора Суворова « Визволитель» - сцена розстрілу перед строєм дезертира).

Вбиті в 1968 році в Чехословаччині 12 радянських солдат (це – бойові втрати; до них слід додати ще й небойові – 84 загиблих) – також жертви рішень тогочасного компартійного керівництва СРСР. Адже вони не мали іншого вибору, крім як стати окупантами. Називати їх злочинцями – означає суперечити фактам і здоровому глузду.

Пам’ятний знак у центрі Черкас – на честь полеглих в 68-му солдат Радянської армії. Він не популяризує агресію проти Чехословаччини в 1968 році. І не має відношення до «руського міра» та «радянщини».

Розумні нащадки мусять дуже тонко підходити до таких делікатних моментів власної історії, не розбризкуючись фарбою. Бо з великою ймовірністю фарба такого ж кольору полетить у зворотній бік.

Деструктивні дії в березні породили деструктивну відповідь у грудні...

Геннадій Саприкін

Вернуться назад