Якщо на клітці зі слоном написано "Буйвол" - не вір очам своїм

Ще чорнила не всохли на документах, згідно з якими на добудову вже збудованого Шевченко HUB у Каневі Департамент будівництва Черкаської ОДА виділив 96 млн. 480 тисяч гривень. У двадцятих числах листопада в ЗМІ доволі швидко вирахували, що в такий спосіб підряднику, який займався ремонтом та реконструкцією довгобуду в Каневі, банально треба було повернути гроші, бо працював він авансом (згадати про цю історію можна тут).

Однак тримайтеся в своїх кріслах та стільчиках міцненько, адже історія з чарівним краником, з якого ллються бюджетні гроші на Шевченко HUB, ще не завершена. Просто зараз у секретаріат Черкаської облради надійшло розпорядження №671. Йдучи назустріч проханню директора департаменту будівництва ОДА Андрія Лапіна, голова Черкаської ОДА Олександр Скічко пропонує Черкаській облраді погодити виділення 84 млн. 506 тис. грн.. на «видатки розвитку загального фонду по об’єкту «Будівництво Будинку культури на 700 місць в м. Каневі по вул. Енергетиків під Шевченківський культурний центр».
Якщо на клітці зі слоном написано "Буйвол" - не вір очам своїм

Якщо на клітці зі слоном написано "Буйвол" - не вір очам своїм

Тепер вже зовсім незрозуміло – що саме у жовтні 2021 року, тіпа, відкривав Президент Зеленський…

Пропозицію Скічка мають затвердити депутати Черкаської облради на черговій сесії. Переговоривши з кількома депутатами (представниками різних політичних сил), Провінція чула майже одне й те ж: це – неприхований розпил величезної суми з бюджету, та ще й перед новим роком…

Команда Скічка, що працює зараз у Черкасах, впевнено тримає курс на те, щоб найдорожчим об’єктом у Каневі була не Канівська ГЕС, а – Канівський будинок культури. Який з 1 січня 2022 року має взяти на баланс міністерство культури. Бо утримувати такий величезний дотаційний об’єкт бюджет 23-тисячного міста не в змозі. І використовуватиметься на повну потужність Шевченко HUB буде лише кілька разів на рік.

Можна щось там писати про пріоритетність. Повторювати, що для регіону надзвичайно важливо запустити нарешті аеропорт в Черкасах, який здатний приймати, але не приймає регулярні рейси з 1992 року. Економічний, політичний та господарський зиск від цього відчується усіма й одразу. Можна ще раз нагадати, що драматичний театр в Черкасах працює, але досі не введений в експлуатацію. І його культурне значення (даруйте, канівчани) для регіону об’єктивно вище.

Але команда Скічка обрала свою могиканську стежку. Закидати по максимуму бюджетними грошима дотаційний і показушний об’єкт, що добудовувався в режимі радянської штурмівщини, роботи по якому фінансувалися заднім числом і в вельми каламутному режимі. І наостанок, як раз перед новим роком, в каламутний ставок додають ще 84,5 мільйони гривень.

Логіка в такому рішенні відсутня. А от бажання весело зустріти новий рік у кількох не останніх в Черкасах людей простежується яскраво…

Як анекдот тепер перечитується новина з офіційного сайту Черкаської ОДА від 21 жовтня 2021 року. Заголовок: "У Каневі добудували ультрасучасний культурний центр Шевченко HUB".

Як там класик писав? Якщо на клітці зі слоном написано "Буйвол" - не вір очам своїм!

Геннадій Саприкін

Провінція
09.12.2021 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter