Чисті руки й гаряче серце

Чисті руки й гаряче серцеУ нещодавньому інтерв`ю з головою Черкаської облдержадміністрації Ткаченком Провінція поцікавилася у Юрія Олеговича – чому його радником працює Іван Прокопенко, колишній начальник УСБУ в Черкаській області, колишній радник Сергія Тулуба?

Губернатор – ані пари з вуст. «Підтвердженої інформації про те, що він якимось чином був репутаційно заплямований під час Революції Гідності, ухвалював рішення проти черкащан, у мене на сьогодні немає, - сказав Ткаченко. - Якщо у громадськості є достовірні факти, можливо, підтверджені документально, я готовий їх почути та вжити відповідні заходи».

Губернатор очевидно лукавить. Достовірних фактів про діяльність високопоставленого працівника спецслужби у громадськості не може бути апріорі. На те й спецслужба, щоб вести спецжиття поза людські очі.

Але не обов`язково мати спецінформацію для того, щоб зрозуміти - наскільки чистими є руки лицарів плащу й кинджалу.

…У черкаській Соснівці, в кількох сотнях метрів від санаторію «Україна» на вулиці Мініна й Пожарського (саме цю місцину ми нещодавно пропонували прикрасити гучними вулицями «Мала Корупційна», Велика Корупційна»). На ній можна побачити ось ці будинки.

Чисті руки й гаряче серце


Двоповерховий, салатового кольору, - ми вже згадували. Тут коротає час 44-річний пенсіонер, учень і висуванець Івана Прокопенка, екс-начальник УСБУ в Черкаській області Олег Котляр. Поруч з ним (на фото, на жаль, будинку не видно) часто бачать іншого відставника, екс-заступника начальника УСБУ в Черкаській області Віталія Аніщука.

А 2-поверховий будинок із червоної цегли щодня провідує чинний виконуючий обов`язки начальника УСБУ в Черкаській області Олег Кравченко.
Чисті руки й гаряче серце

Майор Кравченко – цікава особистість. Він не служив в армії, військову кафедру в інституті не закінчував. Недоброзичливці просторікують, що кар`єрним зростанням він зобов`язаний дружбі батька з Іваном Івановичем Прокопенко. Але підлеглі Олега Володимировича звично вважають, що він потрапив до СБУ завдяки винятковим талантам.

Як же так сталося, що відносно молоді люди з доходами, які не назвеш захмарними (зарплата керівника регіонального управління УСБУ на сьогодні становить близько 15 тис. грн., а кілька років тому була суттєво менше), дихають чистим повітрям на території елітної нерухомості в заповідній Соснівці?

Для працівників УСБУ в Черкаській області тут немає секрету. На початку 21-го століття з благословіння Івана Івановича Прокопенка (на той час – заступника начальника УСБУ в Черкаській області) в Черкасах з`явилося ТОВ «Ветеран 2000».

Загальновідомо, що в поле зору спецслужби потрапляє чимало бізнесменів, які не завжди крокують до успіху прямою дорогою. Ціль роботи спецслужбіста – вчасно виявити таких людей, і, шляхом застосування до них комплексу педагогічно-виховних засобів, переконати, що обходити закон не треба.

Як правило, тимчасово нечесні люди радо погоджуються з доводами. І на вдячність за повернення до законослухняного життя добровільно цікавляться у «педагогів» - чим вони можуть їм віддячити?

А відповідь вже готова: є організація, добровільним спонсором якої може стати будь-який охочий. Такий-то… розмір вступного внеску, такий-то… – щомісячного.

Суспільство терпляче ставиться до лікаря, що бере презент від пацієнта за вдалу операцію. А спецслужбіст, що врятував бізнесмена від тюряги й повернув суспільству чесного громадянина, хіба не заслуговує на подяку?

Не виключено, що приблизно в такий спосіб пташенята з гнізда Івана Прокопенка – Котляр, Кравченко й Аніщук - отримали можливість працювати над мемуарами в екологічно бездоганних умовах, поруч одне з одним. Ну, чисто як Ніф-Ніф, Нуф-Нуф і Наф-Наф...

відео tabelta
Якою може бути робоча назва майбутніх бестселерів? «Честь і обов`язок»?«Я боронив Батьківщину»? «Чисті руки й гаряче серце»?

Сподіваємося, що Іван Іванович Прокопенко обов`язково дасть слушну пораду своїм вихованцям.

Дарма, що на публіці Прокопенко трьох слів не зв`яже. Це вдала тактика маскування величезної мудрості й багатства. Духовного багатства не змінюваного радника всіх черкаських губернаторів.

Сергій Цюрюпа
10.02.2015 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter