Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці?

Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці? Дерновий пішов, але діло його живе. Тому слава черкаської міліції, яка здатна «порєшать» будь-які питання - зосталася. Вже третю добу поспіль на пилорамі мальовничого чигиринського села Медведівка триває конфлікт, основні дійові особи якого– працівники міліції та прокуратури. Б`ються не за кохання, б`ються за комбайн…
1 липня Черкаська філія ТОВ «Укрспецторг груп» провела аукціон, на якому реалізовували заставне майно. Під час аукціону громадянка Ткаченко за 94 тисячі 500 гривень придбала зернозбиральний комбайн та жатку. Протокол аукціону скрипив підписом директор Черкаської філії «Укрспецторг груп» пан Гащенко. Кошти за комбайн та жатку були перераховані на спеціальний бінківський рахунок. Після цього Ткаченко офіційно стала власником цього майна.
А рівно через місяць, 1 серпня, на Медведівську пилораму (тут зараз стоять комбайн та жатка) прибули «орли Дернового». Мета візиту – вилучення цього майна.
Передісторія подій банальна, як для сьогоднішньої України. Живе собі в Шполянському районі підприємець К. Останнім часом йому не щастить в бізнесі: набрався кредитів, які не зміг вчасно повернути. Загальний борг К. перед банком «Київська Русь» та іншими кредиторами – 517 тисяч 459 гривень 33 копійки.
Державна виконавча служба Головного управління юстиції Черкаської області наклала арешт на майно. У результаті згадані вище комбайн та жатку передали до філії «Укрспецторг груп» для продажу на аукціоні – в рахунок погашення заборгованості К. перед кредиторами.
Але рівно через місяць після аукціону за діло взялася міліції. Хоча за паперами правоохоронці почали цікавитися сільгосптехнікою К. значно раніше.
У 20-х числах липня відповідальний зберігач комбайна та жатки Олександр Нагаєв отримав лист з Чигиринського райвідділу МВС. У постанові, підписаній старшим слідчим СУ УМВС Черкаської області старшим лейтенантом Заволокіним ще 20 червня, містилася вимога …передати комбайн та жатку боржнику К.
Підстави? Ще в листопаді 2011 року невідомі й досі зловмисники вкрали з комбайна три колеса та запчастини. 20 червня 2013 року К. звернувся до міліції з проханням передати йому три колеса, комбайн та жатку на відповідальне зберігання. І того ж дня (!!) слідчий Заволокін, примудрившись провести ретельне розслідування подій півторарічної давнини, склав доволі складний та великий текст постанови.
Злі язики можуть звинуватити правоохоронця, що постанова виписана заднім числом. Бо чому ж тоді слідчий, вирішивши 20 червня повернути майно К., дозволив 1 липня відбутися аукціону, де це майно отримало нового власника? Слідчий Заволокін зумів за один день по крокам встановити й розписати, як впродовж півтора роки рухалися по Україні вкрадені колеса, запчастини тощо. І після цієї напруженої інтелектуальной праці «заснув» на місяць , прокинувшись аж 19 липня 2013 року. Чому 19 липня? Дивіться на поштовий штемпель на конверті, в якому прийшла постанова – міліція відправила її рівно через місяць, коли майно вже три тижні як мало іншого власника.
Отже, ні сіло, ні впало міліція втрутилася в господарську суперечку між боржником та кредиторами. Перед пилорамою стовбичать працівники правоохоронних органів, які, до речі, навідріз відмовляються показувати посвідчення. Поруч із ними - чоловіки «під мухою», які вкрай люб`язно реагують на присутність журналістів, тицяють в об`єктив відомі фігури з 5 пальців та час від часу голосно розмовляють по телефону. Як не дивно, в їхніх розмовах постійно звучить прізвище «Керевич», який ось-ось «все порішає».
Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці?
Під захистом міліції? Представник "групи підтримки" боржника К.

Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці?
Слідчі чекають вказівок

Як відомо, вже два тижня, як обов`язки начальника УМВС в Черкаській області покладено на першого заступника начальника Управління, начальника слідчого управління Олега Васильовича Керевича. Можливо, підгулявші дядьки хизуються знайомством із впливовою особою? Але кількість правоохоронців у цивільному, які третю добу поспіль товкуться біля Медведівської пилорами (тут навіть встановили цілодобовий міліцейський піст), свідчить: підприємець, в якого грошей, як у жаби – пір`я, заручився потужною підтримкою. Кого-кого, а боржника К. черкаська міліція справді береже.
Як тут не поставити шановному Олегу Васильовичу Керевичу ряд нескладних запитань. Глибокоповажний Олеже Васильовичу! Як відомо, стаття 41 Конституції України гарантує громадянам, що «ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану».
Право власності на багатостраждальні комбайн та жатку громадянки Ткаченко не викликають сумнівів й підтверджуються документально.
На яких підставах Ваші підлеглі де-факто оголосили в селі Медведівка надзвичайний стан, відбирають майно у власника й втручаються в господарський спір між трьома суб`єктами? Чому при цьому група підтримки Ваших підлеглих постійно й не соромлячись прикривається прізвищем, яке звучить так само, як Ваше? Чому через вкрадені в 2011 році у боржника колеса сьогодні Ваші підлеглі намагаються відібрати на користь К. вже цілий комбайн?
Як на нас, дії Ваших підлеглих мають вкрай сумнівний з правової точки зору вигляд. А з Вашої?
Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці?
Фотокопія протоколу аукціону, аркуш 1

Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці?
Аркуш 2

Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці?
Конверт з Постановою слідчого Заволокіна відправлений 19 липня

Комбайн розбрату або чому "орли Дернового" оголосили надзвичайний стан у чигиринській Медведівці?
Комбайн розбрату


03.08.2013 15:30

Автор: Денис Сирцов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter